Originalu ir nekasdieniška – atlikėjai koncertavo mažoje Stepo saloje Akademijos tvenkinyje, o dalis žiūrovų koncertą stebėjo iš valčių.

Ar klausėte kada gyvos muzikos valtyje? Ant vandens? Tie, kurie susigundė tokia galimybe, praėjusį šeštadienį rinkosi į Vainotiškes, prie Akademijos tvenkinio. Čia vyko išskirtinis renginys, kurio metu džiazuojantys, bliuzuojantys, repuojantys atlikėjai koncertavo mažoje saloje, o žiūrovai koncerto klausėsi ant vandens, iš valčių ar baidarių. Pasiklausyti kokybiškos  muzikos rinkosi ir draugai, ir šeimos.

Bevardė salelė, kurioje vyko koncertas, jau turi ir savo pavadinimą – nuo šiol ji vadinasi Stepo sala. Apie šią salą jau sklando legenda, kurioje įsipynusi ir meilės tema…

„Ėmėm ir padarėm“

Šeštadienio pavakarę vykęs koncertas subūrė ne tik daugybę Akademijos ir Vainotiškių apylinkių gyventojų bei kėdainiečių – į išskirtinį koncertą susirinko ir žiūrovų iš Klaipėdos ar Vilniaus. Jį organizavusi asociacija „Sveiki Kėdainiai“ jau trečią kartą šiais metais kraštiečius pakvietė į išskirtinį renginį: Vasario 16-ąją kėdainiečiai dalyvavo žygyje po Kėdainius, o Kovo 11-ąją – piknike prie Nevėžio.

„Mūsų renginiai praktiškai visi išskirtiniai ir originalūs, nes pirmiausiai mums patiems tokių labiausiai ir trūksta. – kalbėjo Justina Kočetova, asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ narė ir viena šio renginio organizatorių. – Pati esu užaugusi šiame kaime ir kai saksofonininkas Jonas Stankevičius atsikraustė į šitą kaimą, jis, kaip naujakurys, pradėjo matyti tai, ką aš pati jau seniai buvau pamiršusi. Jis pastebėjo, kad ši sala labai įdomi ir degė noru kažką čia padaryti. Tad ėmėm ir padarėm.“
Taigi, netrukus buvo parašytas projektas, kuriam įgyvendinti skirta lėšų iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto.
Tiko ir jaunimui, ir vyresniems

Viena iš koncerto organizatorių Justina Kočetova (kairėje) teigė, kad, nepaisydami lietingo oro, pasiklausyti koncerto susirinko per 250 žiūrovų, o ant vandens vienu metu buvo net per 30 baidarių ir valčių.

Saloje buvo įrengta scena, pastatyta muzikantus ir atlikėjus nuo lietaus saugojusi palapinė, prijungta garso aparatūra. Kelios dienos prieš koncertą sala buvo sutvarkyta – nušienauta žolė, iškirsti krūmokšniai, pakrantėje augusios žolės.

Sala yra kiek nutolusi nuo tvenkinio krantų, tačiau galinga garso aparatūra leido mėgautis kokybiška, gyvai atliekama muzika tiek plūduriuojant ant vandens, tiek ir stovint krante. Tiesa, koncertas buvo šlapias tikrąja to žodžio prasme – vakarop prapliupo lyti, tačiau tai nė kiek neišgąsdino daugiau nei kelių šimtų susirinkusių žiūrovų. Vien valčių ir baidarių buvo per 30! Kelias valandas trukęs koncertas nepaliko abejingų – pakalbinti vietos gyventojai gyrė renginio organizatorius už puikią iniciatyvą.

„Šeštadienio vakaras – tiesiog puikus. Groja puiki muzika, puiki ir nuotaika. O ir tas lietus nė kiek netrukdo. Gražu žiūrėti, kad į koncertą susirinko ir daug jaunimo, ir vyresnių gyventojų. Tokia muzika patinka visiems“, – pasakojo nuo kranto koncerto besiklausiusi Birutė.

Specialiai į koncertą šeštadienio pavakarę atvyko ir kėdainiečiai Martynas bei Erlandas. Jauni vyrai tikino, kad iki šiol panašaus pobūdžio koncerte jiems netekę dalyvauti, tad specialiai atvažiavę iš miesto pasižiūrėti ir pasiklausyti. „Gaila, kad pradėjo lyti, tai galbūt atbaidė dalį žiūrovų. Tačiau vis tiek – toks koncertas yra labai geras. Užskaitom“, – nusijuokė jie.

Sala, turinti savo legendą

Pasak J. Kočetovos, panašus festivalis, kuomet žiūrovai koncerto klausosi ne tik ant stabilios žemės, bet ir ant banguojančio vandens, yra vykęs kaimyninėje Latvijoje. Jau dabar ambicingi organizatoriai tikisi, kad toks koncertas nebus tik vieno vakaro pramoga.

Kėdainiečiai Erlandas (kairėje) ir Martynas pasižiūrėti koncerto atvyko specialiai iš Kėdainių. Ir, kaip tikino patys, tikrai nenusivylė!

„Pradėjus organizuoti šį renginį, mūsų pirmoji mintis jau ir buvo, kad toks koncertas nebūtų pirmas ir paskutinis. Tikimės, kad jam pavyks išaugti ir iki festivalio lygio. O kodėl gi ne! Juk mes Akademijoje turime gerą turizmo bazę – yra ir dvaras, ir institutas, ir žirgynas, yra šios tvenkinio salos, kurias reikia tik atitinkamai apipavidalinti ir jos tampa patrauklios lankymui. Ši vieta tikrai turinti savo trauką“, – tikino J. Kočetova.

O ir pati sala turi intriguojančią legendą – pasakojama, kad prieš kurį laiką šiose apylinkėse gyveno vyras Stepas, kuris saloje gitara grodavo meilės kupinas dainas mylimai merginai, gyvenančiai netoli nuo tvenkinio stovinčiame kažkuriame Ežero gatvės daugiabutyje. Deja, bet Stepui reikėjo išeiti į kariuomenę, o kai jis grįžo, rado savo mylimąją su kaimynu Antanu ir pulku vaikučių… „Kur dabar yra Stepas, niekas nežino, tačiau sala turėjo gauti Stepo salos pavadinimą. Nuo šiol ji jau bus žinoma kaip Stepo sala“, – šypsojosi pašnekovė. Apie tai skelbs ir vardinis, saloje įkastas ženklas.

Renginys suvienijo bendruomenes

„Labai norėjome iškrapštyti iš namų vietinius žmones, manau, mums tai pavyko, nes net ir lyjant lietui žmonės stovėjo, klausėsi ir džiaugėsi. Buvo labai džiugu, kad mūsų idėja patikėjo ir įvairia pagalba prisidėjo Vainotiškių bendruomenė, taip pat ir akademiškiai. Džiugu, kad šis renginys suvienijo abi bendruomenes, nes iki šiol buvo juntamas šioks toks šaltukas tarp jų. Apskritai tai buvo tikras bendrystės ir bičiuliavimosi renginys! Vieni kitiems padėjome ir į valtis sulipti, ir išlipti, visi draugiškai bendravome ir ant kranto“, – pažymėjo J. Kočetova.
Tą vakarą saloje improvizavo J. Stankevičius su muzikinių improvizacijų grupe, Vainotiškėse užaugęs atlikėjas Valentinas Abarius, repo atlikėjas Marijonas Gurčinas.

Jau netrukus – dar vienas išskirtinis renginys

Asociacija „Sveiki Kėdainiai“, kraštiečius kvietusi sudalyvauti ne viename originaliame renginyje, jau netrukus pakvies į dar vieną. Tad nepražiopsokite – jau rugpjūčio pradžioje jūsų lauks dar vienas žygis po Kėdainius. Tiesa, tai bus ne lankytinų objektų lankymas, bet… „Žygis vadinsis „Mes esame Lietuva“. Jo metu Kėdainių žemėlapyje nueisime Lietuvos kontūrus. Naudosimės specialia telefonine programėle, tad galėsime matyti, kur einame ir taip simboliškai apeisime šalies kontūrus. Šiuo žygiu norėsime visiems pasakyti, kad mes esame Lietuva ir gyvename nuostabiame bei gražiame mieste – Kėdainiuose!“ – šypsojosi J. Kočetova.

Panašios naujienos