Jau įsigaliojo draudimas žvejoti salačius. Šių žuvų, kaip ir kiršlių, nebus leidžiama gaudyti iki gegužės 15 d. Iki balandžio pabaigos draudžiama gaudyti lydekas, o sterkus iki gegužės 31 d. Be to, iki balandžio 30 d. žvejai mėgėjai negali žvejoti masalui naudodami žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).

„Atkreipiame dėmesį, kad šalyje vykdoma sustiprinta žvejybos kontrolė ir, pričiupus žvejus, sugavusius salačių, kiršlių, sterkų ir lydekų, jiems bus taikoma administracinė nuobauda iki 300 eurų, be to, pažeidėjams teks sumokėti žuvų ištekliams padarytą žalą. Pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką minėtų žuvų bazinis įkainis yra 240 eurų už vienetą “, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Pasak aplinkosaugininko, pavasarį taip pat daug dėmesio skiriama tam tikrų upių ir jų atkarpų kontrolei.

Pavyzdžiui, nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose (išskyrus karšių žvejybą polderiuose) bus taikomas karšių gaudymo draudimas. Be to, tuo pačiu laikotarpiu mėgėjiška žūklė bus draudžiama 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose.

Neries upėje, kurioje yra ne viena salačių nerštavietė, draudžiama žvejoti nuo saulės laidos iki patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką) nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. ir tai galioja ne tik salačių, bet ir kitų žuvų žvejybai.

Privalu turėti leidimą ir susitvarkyti žvejybos vietą

Aplinkosaugininkai įspėja žvejus mėgėjus, kad asmenys žvejodami privalo turėti ir, pareikalavus aplinkosaugos pareigūnams ar neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, pateikti mėgėjų žvejybos leidimą (elektroninio mėgėjų žvejybos leidimo numerį), suteikiantį teisę žvejoti tame vandens telkinyje, ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę, arba teisę į nemokamą žvejybą patvirtinantį dokumentą.

„Ne mažiau svarbu, kad žvejai mėgėjai prieš žvejybą ir po žvejybos susitvarkytų žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Nepamirškite ir žvejo mėgėjo bilieto, jei žvejojate neišnuomotame telkinyje arba žvejybos leidimo, žvejojantiems išnuomotame telkinyje“, – primena S. Mikėnas.

Apie galimus žvejybos taisyklių pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

„Kėdainių mugės“ ir AAD inf.