Sausį šalyje prasidėjus skundams, kad nuėmus prie šviesoforų esančias žaliąsias rodykles miestuose kilo spūstys ir vairuotojų nepasitenkinimas „kamščiais“, į Transporto kompetencijų agentūrą (TKA) suskubo kreiptis savivaldybės, prašydamos grąžinti bent dalį jų. Sausio 21-ąją Kėdainių rajono savivaldybė viešai informavo visuomenę, kad taip pat prašo atstatyti žaliąsias rodykles, tačiau… TKA iki šiol negavo savivaldybės prašymo tai padaryti.

Biurokratinės kliūtys?

Sausio 21 dieną Kėdainių rajono savivaldybė savo interneto svetainėje paviešino informaciją, kad mieste ketinama atstatyti nuimtas žaliąsias rodykles:

Šiandien Kėdainių rajono savivaldybės  administracijos direktorius Arūnas Kacevičius raštu kreipėsi į VšĮ Transporto kompetencijų agentūrą dėl Saugaus eismo komisijos priimto sprendimo lentelių su žaliosiomis rodyklėmis įrengimo Kėdainių  miesto sankryžose. Tikimasi, kad komisijos sprendimui VšĮ Transporto kompetencijų agentūra pritars (….).

(…) Kėdainių rajono savivaldybėje Saugaus eismo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstytas žalių rodyklių atstatymo klausimas, vyko šių metų sausio 17 dieną. Saugaus eismo komisija nutarė atstatyti žaliąsias rodykles visose sankryžose, kuriose jos ir buvo:

J. Basanavičiaus−Kęstučio−Birutės gatvių; J. Basanavičiaus−Tilto−Lakštingalų gatvių; J. Basanavičiaus−Didžiosios−Gedimino gatvių, J. Basanavičiaus−Jaugelio-Telegos gatvių ir  J. Basanavičiaus−Rasos gatvių sankryžose. Taip pat komisija pasiūlė ir nusprendė, kad siūlys įrengti lentelę su žaliąja rodykle J. Basanavičiaus−Šėtos−Melioratorių gatvių sankryžoje prie Vilainių.

(…) Nuo šių metų sausio 1 dienos nuėmus rodykles mieste jautėsi automobilių srauto  padidėjimas prie šviesoforų. Iš kėdainiečių buvo girdimi tik neigiami atsiliepimai dėl patiriamų trukdžių.

„Gerai, kad rodyklės bus atstatytos, tačiau apmaudu, kad teks vėl patirti išlaidas dalykams, kurie veikė labai efektyviai. Mūsų mieste eismas šviesoforais ir žaliomis rodyklėmis  buvo sureguliuotas patogiai“, − sako rajono meras Valentinas Tamulis. Meras apgailestauja, kad atstatymas užtrunka dėl biurokratinių kliūčių, o gyventojai visą tą laiką patiria beprasmius nemalonumus…“

Sulaukė atsakymų

Praėjus savaitei po šio viešo pareiškimo, kad rodykles ketinama atstatyti, sausio 27 d., „Kėdainių mugė“ TKA išsiuntė klausimus dėl žaliųjų rodyklių grąžinimo Kėdainių mieste ir netrukus sulaukė atsakymų:

– Į kokias aplinkybes atsižvelgiama žaliąsias rodykles grąžinant į gatves? 

– Metodikoje išvardinti kriterijai, kuriais vadovaujantis yra priimama išvada.

Vertinant galimybes sankryžoje grąžinti lenteles su žaliąja rodykle, bus atsižvelgiama į savivaldybių pateiktus srautų sankryžoje duomenis, surinktus intensyviausią valandą. Pagal pateiktą vizualinę schemą savivaldybių specialistai ir patys galės įsivertinti, ar planuojamos TKA vertinimui teikti sankryžos tenkina eismo saugos kriterijus.

Specialistai, priimdami sprendimą dėl lentelių grąžinimo, vertins eismo saugos ir transporto pralaidumo kriterijų, t. y. transporto priemonių gaišties parametrą, nustatantį vidutinį laiką, per kurį automobilis pravažiuoja sankryžą.

Atsižvelgiant į skirtingas situacijas, kiekviena sankryža bus vertinama individualiai ir bus lyginami tik jos rezultatai. Gavus neigiamą išvadą dėl lentelių sankryžoje grąžinimo, savivaldybėms bus pateikiama išsami informacija dėl sankryžos perspektyvinių sprendinių ir galimų tolesnių pakeitimų.

TKA nenustato grąžinimo (lentelės užkabinimo) laiko, tą daro savivaldybės.

TKA yra numatyti terminai, per kuriuos bus atliktas prašymo įvertinimas ir pateikiama išvada. Maksimalus galimas vertinimo terminas trys mėnesiai, tačiau, įvertinus situaciją, darbai bus atliekami skubos tvarka.

– Kėdainių mieste iš viso buvo nuimta trylika lentelių su žaliomis rodyklėmis. Kiek jų ir kada galėtų būti sugrąžinta į miesto gatves? Jeigu turite duomenų, tai į kokias gatves? 

– Šiuo metu neturime informacijos, kokios tai gatvės, nes TKA negavo savivaldybės prašymo pagal metodikoje nustatytą tvarką. Apie tai savivaldybė yra informuota.

Prašymo iki šiol negavo

Vasario 10 dieną „Kėdainių mugė“ dar kartą užklausė TKA ar sulaukta Kėdainių rajono savivaldybės prašymo grąžinti rodykles.

Netrukus gautas Transporto paslaugų skyriaus vadovo Evaldo Morkūno atsakymas: „Šiuo metu, atsakymas būtų tas pats:  „TKA negavo savivaldybės prašymo pagal metodikoje nustatytą tvarką.“

Taigi, ilgai laukę žaliųjų rodyklių sugražinimo, dar palaukite, kol bus nusiųsti dokumentai – prašymas Kėdainiuose sugrąžinti žaliąsias rodykles.

Panašios naujienos