IMG_5009Kėdainių daugiakultūriame centre trumpam atsidarė unikalus miestelis – ekomiestelis. Į jį, linksmai klegėdami, sugužėjo daugybė mokinių, norinčių sužinoti, kaip tausoti aplinką ir ateityje gyventi kuo švaresniame pasaulyje.

Aplinkos ministerijos vykdomas projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“, vyksta visoje Lietuvoje. Kėdainiai – jau septynioliktas miestas, kuriame trumpam įsikuria ekomiestelis. Į jį atkeliavę mokiniai yra supažindinami, kaip nuo savęs pradėti kurti „žalesnį“ rytojų. Visų pirma – rūšiuoti atliekas, jas naudingai ir prasmingai panaudoti antrąsyk.

Dalyvavo ekodirbtuvėse

Kaip tai padaryti, buvo galima susipažinti įvairiose, ekomiestelyje veikiančiose veiklose.

„Visi atėjusieji dalyvauja ekodirbtuvėse – iš medžiagų skiaučių, sagų gali pasidaryti lėlytes, papuošalus – seges. Taip pat visi norintieji gali keistis įvairiais daiktais, pavyzdžiui, drabužiais. Vaikai piešia vaikų kampelyje. Taip pat yra įrengta konsultacinė zona, kurioje specialistai atsako į visus klausimus, susijusius su atliekomis. “, – sakė projekto koordinatorė Jūratė Morkvėnaitė-Paulauskienė.

Be dirbtuvių, jaunimas dalyvavo rūšiavimo varžybose, žiūrėjo filmą, dalyvavo muzikinėje programoje. Renginį vedė mimų grupė „Neteisėtai padaryti“.

Kur išmesti elektros lemputes retas težino IMG_5005

Pasak projekto koordinatorės, apkeliavus šešiolika miestų ir miestelių, renginių ciklo dalyviai dažniausiai klausia, kur mesti elektros lemputes arba į kurį konteinerį išmesti vadinamąją „jūros putą“ – putplastį.

„Retas žino, kad panaudotas elektros lemputes reikia pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikšteles. Į komunalinių atliekų konteinerius jų išmesti negalima“, – sakė pašnekovė. Renginio metu, dalyviai sužinojo ir daugiau naudingų patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti atliekomis.

Aplinkos ministerijos atstovė J. Morkvėnaitė-Paulauskienė sakė, kad lietuviai šiukšles rūšiuoja vis aktyviau, auga jų sąmoningumas šiuo klausimu. „Be to, rūšiavimas teikia ir finansinę naudą – taip greitai neužsipildys šiukšlynai, rečiau reikės išvežti šiukšles. O tai tik į naudą mūsų piniginei“, – sakė pašnekovė.

Panašios naujienos