Sausio 6-ąją baigėsi jau aštuntus metus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės organizuojama akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu gyventojai kviečiami padovanoti bibliotekoms knygų. Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešoji biblioteka gavo daugiau nei šešis šimtų knygų, kurios jau netrukus atguls į bibliotekos lentynas ir bus prieinamos skaitytojams.

Knygų gauta pačių įvairiausių, skirtų tiek vaikams, paaugliams, tiek ir suaugusiesiems. Be to, bibliotekininkės džiaugiasi pastebėjusios, kad plinta knygų dovanojimo kultūra, kuomet įmonės, įstaigos, įvairios kitos organizacijos šv. Kalėdų proga bibliotekos skaitytojams dovanoja pačias laukiamiausias ir labiausiai pageidaujamas, visiškai naujas knygas.

Dovanojo įmonės ir įstaigos

Pasak Virginijos Genienės, bibliotekos knygų fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėjos, per šias „Knygų Kalėdas“ gauta net 640 knygų.

„Jų mums padovanojo net 556 pavieniai skaitytojai bei Lietuvos rašytojų sąjunga (44 knygos), AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ (22 knygos), Lietuvos antstolių rūmai (17 knygų). Taip pat labai džiaugiamės, kad leidykla „Terra publica“ mums užprenumeravo žurnalą „Keliauk“ visiems metams. Be to, mus labai nudžiugino faktas, kad tiek cukraus fabrikas, tiek Antstolių rūmai knygas rinko iš specialaus sąrašo, kuriame mes surašėme knygas, kurių mums labiausiai reikia. Apskritai, nors mes visas tas knygas savo lentynose ir turime, tačiau jų yra tiesiog per mažai egzempliorių, tad skaitytojams tenka laukti eilėse“, – sakė V. Genienė, kuri kartu buvo ir šios akcijos koordinatorė Kėdainių rajone.

Daugiausiai iki šiol

Per visus šiuos aštuonerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus, Kėdainių rajono bibliotekoms iš viso buvo padovanota per tris tūkstančius knygų. Šiais metais, pasak Astos Šeliakienės, bibliotekos skaitytojų skyriaus vedėjos, knygų buvo gauta ypač daug.

Per visus šiuos aštuonerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus Kėdainių rajono bibliotekoms iš viso buvo padovanota per tris tūkstančius knygų. Šiais metais, pasak Astos Šeliakienės, bibliotekos skaitytojų skyriaus vedėjos, knygų buvo gauta ypač daug.

„Vien suaugusiųjų skyriui buvo padovanota beveik 300 knygų. Niekada „Knygų Kalėdos“ akcijos metu tiek knygų nesame gavę – vos iki šimto knygų dažniausiai. Na, o šiemet mums išties pasisekė“, – nusišypsojo A. Šeliakienė ir pridūrė, kad suaugusiųjų skyriui dovanotosios knygos nebuvo tos, kurios buvo išskirtos pageidautinų gauti knygų sąraše.

„Tačiau vis tiek esame dėkingi visiems knygas dovanojusiems skaitytojams. Tiesa, dažniausiai žmonės į specialią akcijos dėžę įmesdavo po vieną – dvi knygas, tačiau dvi moterys mums padovanojo po daugiau nei šimtą knygų: tai nuolatinė ir ilgametė mūsų skaitytoja Danguolė Každailytė bei rašytoja Angelina Zalatorienė. Pedagogė D. Každailytė visus metus perka knygas, jas skaito (ypač mėgsta rusiškus detektyvus), ir po to, metų gale, jas mums mielai padovanoja“, – pasakojo A. Šeliakienė.

Nuoširdžiai dėkoja

Dovanotosios knygos bibliotekos lentynose pasirodys po gero mėnesio. Per tą laiką jos turės būti paruoštos skaitytojams: komplektavimo skyriuje antspauduojamos, joms bus suteikiami kodai, leidiniai įvedami į kompiuterines programas.

Kalbintos bibliotekos darbuotojos išreiškė padėką visiems, nusprendusiems padovanoti knygų bei suteikti skaitymo malonumą tiems, kurie vėliau, bibliotekoje, šias knygas išsirinks. „Gera širdy pasidarė, kad tiek pavieniai žmonės, tiek įstaigos savo dovanas skyrė būtent bibliotekai. O tiek cukraus fabrikas, tiek ir Antstolių rūmai atkreipė dėmesį į mūsų pageidavimus ir knygas specialiai parinko būtent tokias, kokių labiausiai pageidauja mūsų skaitytojai“, – šypsojosi V. Genienė.

Nori naujų knygų

Šiais metais akcijos metu buvo gautas rekordinis knygų skaičius – daugiau nei 600!

Laukiamiausių knygų sąrašai buvo sudaryti atkreipiant dėmesį į skaitytojų pageidavimus. „Pavyzdžiui, viena sąraše buvusių ir labai pageidaujamų knygų yra švedų rašytojos Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“. Mūsų turimos knygos yra labai suskaitytos, o leidyklos gana retai kartoja šios knygos tiražus“, – kalbėjo V. Genienė ir pridūrė, kad naujų spaudinių reikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų skyriui.

Tiesa, skaitytojai į biblioteką atneša labai daug knygų, tačiau dažniausiai jos jau būna senos, apiplyšusios, dulkinos, net supelijusios ar kitaip sugadintos. Tokios knygos niekada nėra dedamos į bibliotekos knygų lentynas.

„Esame dėkingos už atnešamas knygas, tačiau skaudu matyti leidinius, kurie jau būna „sergantys“. Be to, senų knygų jau nenori ir skaitytojai: jei ta pati knyga būna senesnio bei naujesnio leidimo, skaitytojai renkasi būtent naujesniąją“, – pažymėjo V. Genienė.

Per praėjusius metus Kėdainių rajono M. Daukšos viešoji biblioteka nusipirko pati arba gavo dovanų 1264 knygas. Pažymėtina, kad knygų 2018 metais nupirkta mažiau nei 2017. Tą sąlygojo padidėjusi knygų kaina, be to, buvo pirkta daugiau knygų mokiniams, kurios yra gana brangios.

Per aštuonerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ visos šalies bib­liotekas jau papildė per 320 tūkst. knygų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.