Nuo 2022 m. pradžios minimali mėnesinė alga (MMA) didėja iki 730 eurų, o minimalusis valandinis atlygis – iki 4,47 euro. Tai yra vienas reikšmingiausių MMA padidėjimų per dešimtmetį ir apskritai šalies istorijoje.

 Paskutinį kartą MMA daugiausiai kilo 2013 metais, kuomet padidėjo 43 eurais, kitąmet MMA didės 88 eurais arba 13,6 proc.

Siekiant didinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas ir stiprinti paskatas dirbti, siūloma didinti ir maksimaliai taikytiną neapmokestinamojo pajamų dydį (NPD) – iki 460 eurų. Seimui pritarus, NPD padidėtų 15 proc. Tai reikšmingai pakeistų MMA uždirbančiųjų pajamas „į rankas“, NPD didinant sparčiau, nei MMA – uždirbančiųjų minimalų atlyginimą pajamos „į rankas“ dėl MMA ir NPD didinimo kitąmet paaugs 65 eurais.

Moksliniai tyrimai rodo, kad MMA didinimas prisideda prie nedarbo mažėjimo, nes didesnis atlygis skatina į darbo rinką sugrįžti ilgalaikius bedarbius.

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. MMA padidinimas palies apie 127 tūkst. darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau. „Sodros“ liepos mėnesio duomenimis, biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų yra apie 17 tūkst.

Iš valstybės biudžeto minimalios algos padidinimui prireiks 30,8 mln. eurų.

SADM, ,,Kėdainių mugės” inf.

Panašios naujienos