Kitais metais įvyksianti jubiliejinė 100-mečio Lietuvos dainų šventė truks net 8 dienas. Šventės metu įvyks 14 renginių, kuriuose dalyvaus 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų. Šiemet, ruošiantis pagrindinei šventei, įvyks 7 regioninės dainų šventės.

„Aš pirmiausia dainų šventę matau kaip kiekvieno lietuvio sielos dalį. Manau, kad tą labai svarbu suprasti“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė kultūros ministras Simonas Kairys.

Anot jo, jubiliejinė dainų šventė sujungs tradicijas ir modernumą bei atlieps klimato kaitos problemą.

„Tradicijos turi eiti koja kojon su tais dalykais, kurie vyksta. (…) Dainų šventė ras savo vietą ir neramumų kontekste, kalbant apie karą Ukrainoje, ir klimato kaitos kontekste“, – pabrėžė kultūros ministras.

Pasak 2024-ųjų dainų šventės vadovo ir dirigento Sauliaus Liausos, renginyje dalyvaus apie 35 tūkst. dalyvių ir per 1,5 tūkst. kolektyvų.

Šventės metu įvyks 14 didelių renginių.

„Dainų šventei ruošiasi 35 tūkstančiai dalyvių, 1,5 tūkstančio kolektyvų“, – pažymėjo dainų šventės vadovas ir dirigentas Saulius Liausa, pridurdamas, kad kaip ir kiekviena dainų šventė, jubiliejinė taip pat prasidės Kaune.

S. Liausos teigimu, šiais metais, intensyviai ruošiantis kitų metų dainų šventei, įvyks 7 regioninės dainų šventės.

„Vyksta aktyvus programų skleidimasis regionuose“, – pažymėjo dirigentas.

100-mečio dainų šventė vyks kitų metų birželio 29–liepos 6 dienomis.

ELTA

(„K. m.” archyvo nuotr. iš 2016 m. Kėdainių dainų šventės)