Vyriausybei pamažu švelninant karantino sąlygas, Nacionalinis kraujo centras ruošiasi išaugusiam kraujo poreikiui. Šoktelėjimo tikimasi tuomet, kai bus atnaujintos planinės operacijos ir gydymo įstaigoms per karantiną išsekusių kraujo atsargų nebeužteks.


Vyriausybei pamažu švelninant karantino sąlygas, Nacionalinis kraujo centras ruošiasi išaugusiam kraujo poreikiui. Šoktelėjimo tikimasi tuomet, kai bus atnaujintos planinės operacijos ir gydymo įstaigoms per karantiną išsekusių kraujo atsargų nebeužteks.

Kraujo poreikis išlieka aktualus ir karantinas Nacionalinio kraujo centro darbo nesustabdo – kraujo komponentai ir toliau pristatomi gydymo įstaigoms. Kraujo nuolat reikia neatidėliotiniems ir gyvybiškai svarbiems atvejams – žmonėms po nelaimingų atsitikimų, traumų, nudegimų, taip pat gimdymo metu, kraujo vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems pacientams. Nacionaliniame kraujo centre dedamos visos pastangos sutelkti žmones, užtikrinti procesų saugumą ir visi, kurie yra sveiki, kviečiami atvykti donorystei.

Būdami atsakingi už visų šalies gydymo įstaigų aprūpinimą krauju, kviečiame ir labai laukiame kraujo donorų savo padaliniuose didžiuosiuose miestuose, o Kėdainių krašto donorų lauksime gegužės 27 dieną nuo 10:00 iki 15:00 valandos Kėdainių rajono savivaldybėje.

Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo atstovai prašo visų planuojančių dalyvauti kraujo registruotis telefonu 8 655 43757. Donorams bus paskiriamas laikas išvengiant būriavimosi kraujo donorystės patalpoje ar laukiamajame.

Esant galimybei prašome donorų apklausos anketą atsispausdinti ir užpildyti prieš atvykstant į kraujo donorystės akciją. Anketą galite rasti čia: http://v2.kraujodonoryste.lt/main_menu/informacija-donorams/donoro-apklausos-anketa/

Svarbi informacija:

  • Kraujo gali duoti tik visiškai sveiki ir puikiai besijaučiantys žmonės, turintys daugiau nei 18 metų.
  • Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms po grįžimo iš bet kurios užsienio šalies, net jeigu asmuo jokių peršalimo simptomų nejaučia. Šiems asmenims užeiti į NKC patalpas ir mobilias išvykas griežtai draudžiama.
  • Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms asmeniui, jei jis įtaria galimai kontaktavęs su COVID-19 užsikrėtusiais žmonėmis.
  • Į kraujo centrą ir mobilias donorystės akcijas nerekomenduojama atvykti su mažamečiais vaikais, didelėmis žmonių grupėmis.

Aukoti kraujo net ir pandemijos metu yra sudarytos maksimaliai saugios sąlygos. NKC nėra gydymo įstaiga, tad sergančiųjų ten nesutiksite – aukoti kraujo prašoma tik visiškai sveikų žmonių. Be to, kraujo centre yra atliekamas profilaktinis darbuotojų ištyrimas nuo Covid-19, centras taip pat laikosi nustatytų rekomendacijų, kad būtų užtikrinta maksimaliai saugi aplinka tiek donorams, tiek darbuotojams.

NKC yra laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės reikalavimų bei rekomendacijų, siekiant užtikrinti donorų bei darbuotojų saugumą.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.