Kitą savaitę įsigalioja iki Naujųjų metų truksiantis draudimas žvejoti šlakius ir lašišas jų migracijai ir nerštui svarbiose upėse. 

Kaip informuoja Aplinkos apsaugos departamentas, nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti konkrečiuose Neries, Šventosios, Siesarčio, Širvintos, Dubysos, Jūros, Minijos, Veiviržo Šventosios (pajūrio) ir Akmenos–Danės upių ruožuose.  

Iki neršto vietų Lietuvos srauniuose upeliuose lašišos ir šlakiai įveikia didelius atstumus, kartais iki 500 km. Tokius atstumus įveikti gali tik stambios ir stiprios žuvys, kurios, deja, yra ir geidžiamas brakonierių laimikis.

Kasmet Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustato šiurkščių žvejybos pažeidimų, pvz., praėjusiais metais – 160 tokių atvejų.  

Draudžiama bet kokia žvejyba migracijai svarbių upių ruožuose, todėl aplinkosaugininkai tikisi, kad žvejai elgsis atsakingai ir šiose teritorijose jų žvejojančių nesutiks. 

„Siekdami užtikrinti šių vertingų žuvų apsaugą telksime sustiprintas aplinkosaugininkų pajėgas prie lašišų ir šlakių migracijos vietų. Stebėsime dronais, kameromis, naktį naudosimės termovizoriais, taip pat stabdysime automobilius, ypač tamsiuoju paros metu“, – departamento pranešime teigė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.  

ELTA

(Aplinkos apsaugos departamento nuotr.)