Daumantų kolektyviniuose soduose, esančiuose šalia miško, laukiniai gyvūnai yra dažni svečiai. Tai ežiukų šeimynos aplanko, tai lapė urve po negyvenamu nameliu lapiukų vadą atsiveda, tai stambesni keturkojai užsuka.

Šį kartą Kiškių gatvėje mūsų skaitytojai užfiksavo sodo sklype bėgiojantį stirnos jauniklį. Vieniems toks vaizdas pamalonina akį, kiti gi pyksta, kad sodininkai nejučia prisijaukina laukinius gyvūnus, o šie vėliau keliauja po visus kolektyvinius sodus ir su apetitu ragauja žmonių auginamas sodo bei daržo gėrybes. Pavasarį nuskabo tulpes, gražiai atželiančias braškes, po to ateina burokėlių, pupelių ir kitų žalumynų eilė. Tenka arba tvorą tverti, arba viską po tinklu slėpti.

Aplinkosaugininkai šiuo klausimu kategoriški – laukiniai gyvūnai turi gyventi miške, gyventojams jų jaukinti nereikėtų.

Šis stirniukas žmonių visai nebijo ir noriai pozuoja prieš fotoobjektyvą.

Daroma žala gamtai

„Jaunų stirniukų, kaip, beje, ir kitų gamtoje rastų jauniklių, negalima neštis namo, glostyti ar maitinti iš rankų. Stirnos labai greitai pripranta prie žmogaus, jos gali sekioti iš paskos kaip šuniukai. Tačiau tokie gyvūnai, ypač jei buvo glostomi žmogaus, grįžę į gamtą nebepriimami gentainių, jie lengvai tampa taikiniu ne tik plėšrūnams, bet ir brakonieriams, nes prijaukinti žvėreliai nebebijo žmonių. Be to, maitinami gyvūnėliai vėliau patys sunkiai randa sau maisto, tad gali nugaišti iš bado. Norint nepakenkti gyvajai gamtai, geriausia laukiniais gyvūnais grožėtis iš tolo“, – sako žinomas zoologas, aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Skaitytojo nuotr.

Panašios naujienos