Filmas "Mėgėjai" pasakoja apie kino studijos "Mėgėjas" įkūrėjus.

Filmas „Mėgėjai“ pasakoja apie kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjus.

Jauno kėdainiečio režisieriaus Audriaus Antanaičio dokumentinis filmas „Mėgėjai“ jau šį savaitgalį debiutuos jubiliejiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino Pavasaris”.

„Mėgėjai“ – tai 20 min. trukmės dokumentinė juosta, pasakojanti kino mėgėjų – gydytojo Vitolio Laumakio ir inžinieriaus Adolfo Morėno 1962 metais Kėdainių kultūros centre įkurtą vieną žymiausių Lietuvoje mėgėjiško kino studijų „Mėgėjas“.

Abiejų vyrų draugystė prasidėjo gatvėje tvarkant sugedusį motociklą. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė mėgėjiško kino studiją „Mėgėjas”. Ilgainiui ji tapo ne tik viena garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje, bet ir antraisiais jų namais, kur per penkis dešimtmečius jie sukūrė beveik šimtą trumpametražių filmų. Nors Vitolis ir Adolfas aktyviai dirba iki šiol – skaitmenizuoja turimą filmuotos medžiagos archyvą, tačiau „Mėgėjo” studijoje artėja nemalonios permainos.

Režisierius, 28 metų kėdainietis A. Antanavičius, 2006 m. įstojo į Vilniaus universiteto filosofijos studijas, tačiau 2009 m. perstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje baigė televizijos ir kino režisūrą. Jaunasis kūrėjas jau yra sukūręs kelis filmus: „Tiltas (2011, trumpametražis), „Nusileidimas mėnulyje“ (2012, trumpametražis).

Filmą bus galima pamatyti kovo 21-ąją, šeštadienį, kino teatre Forum Cinemas Vingis Vilniuje (senasas vyks 13:45-15:21). Pristatyme dalyvaus filmo autorius bei režisieriai Gabrielė Labanauskaitė, Adomas Jablonskis, Jonas Trukanas, Linas Ryškus, Andrius Lekavičius, Ignas Meilūnas. big_506ec68fa7b3c9ec4877725a98f5598c

Taip pat seansas įvyks ir kovo 25-ąją, trečiadienį, kino teatre „Pasaka“. (Nuo 21.45 min.)

Režisierius – Audrius Antanavičius
Scenarijaus autorius – Audrius Antanavičius
Aktoriai – Vitolis Laumakys, Adolfas Morėnas
Prodiuseriai – Marija Razgutė
Operatorius – Eitvydas Doškus
Montažas – Ieva Veiverytė
Pardavimo agentas – Čiobreliai
Gamybos kompanija – Čiobreliai
Dialogai – lietuvių
Subtitrai – anglų

About The Author

Related Posts

One Response

 1. Regina Zutkuviene

  Sveikinu filmo kurejus ir labai dziaugiuosi mano brolio Adolfo ir Jo draugo Vitolio pasiekimais! Du „uzsispyre“ vyrai petys i peti ejo per 50 gyvenimo ir kurybos metu ir dabar dziaugiasi darbo rezultatais.
  Sveikinu!
  Regina Morenaite-Zutkuviene
  Brooklyn, New York

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.