„Mano konsultuojamos komandos jaunuoliai labai drausmingi ir imlūs. Jie puikiai mokosi europietiško krepšinio paslapčių, tad nenuostabu, kad šiandien iš Kėdainių jie išsiveža pergalę“, – sakė jau bemaž du mėnesius su vieno Kinijos krepšinio klubo dublerių komanda dirbantis buvęs Lietuvos rinktinės narys, Europos čempionas ir Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Saulius Štombergas.

Iki pergalės prieš galingesnę kinų jaunuolių komandą kėdainiečiams trūko tik mažytės sėkmės.

Iki pergalės prieš galingesnę kinų jaunuolių komandą kėdainiečiams trūko tik mažytės sėkmės.

Jaunieji 16-18 metų Kinijos krepšininkai metais jaunesnius kėdainiečius įveikė rezultatu 71:67.

Gana atkaklioje dvikovoje Kastyčio Kundroto ir Arno Argusto dueto auklėtiniams trūko tik mažytės sėkmės, kad jie pamokytų vyresniu ir gerokai aukštesnius kinus. „Kėdainiečiai labai vikrūs, jie puikiai valdo kamuolį. Buvo akivaizdu, kad vaikinai stengėsi, tik jiem šiek tiek pritrūko sėkmės“, – varžovus po rungtynių gyrė S. Štombergas. Jo teigimu, lietuviai kinams – puikus pavyzdys, kaip žaisti krepšinį. Pamatus draugystei tarp Kinijos ir Lietuvos krepšininkų padėjo ne vienas trenerius, o labiausiai bendradarbiavimą sutvirtino Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas. „kadangi kinai pasitiki lietuviais specialistais ir mato gerus jų darbo rezultatus, tad nenuostabu, kad jaunimo poros mėnesių stovyklą surengė mūsų šalyje. Matau, kad šioje komandoje yra perspektyvių žaidėjų, jie noriai gaudo informaciją ir tobulina žaidimą. Mes savo ruoštu stengiamės kinus pamokyti kuo daugiau technikos ir žaidybinių derinių, o visa tai užtvirtiname draugiškomis rungtynėmis“, – teigė buvęs Lietuvos rinktinės narys.

Kėdainiečių komandos treneris K. Kundrotas gyrė savo auklėtinius už atsidavimą žaidimui ir jokių autoritetų nepaisymą: „Šitie vaikinai drąsiai priima visus iššūkius. Mes neišsigandome nei aukšaūgių kinų, nei „Žalgirio“ dublerių, nei kelių Nacionalinės lygos ekipų, su kuriomis žaidėme šiame sezone. Vaikinai sugeba žaisti komandinį žaidimą, kuris juos veda į pergales. Ši dvikova mums buvo gera pamoka ir patyrimas. Turėjome įtemptą sezoną, kuris dar nesibaigė, tad kiekvienas varžybas vertinu kaip reikiamą patirtį.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.