„Nežinau, ar įmanoma suvaldyti kai kuriuos žaidėjus“, – po praėjusį sekmadienį 16 taškų skirtumu pralaimėtų rungtynių Šiaulių „Šiauliams“ kalbėjo „Nevėžio“ strategas Marius Kiltinavičius.

Ir trečiąjį 2019–2020 m. „Betsafe-LKL“ sezono tarpusavio mačą Kėdainių „Nevėžis“ pralaimėjo turnyro lentelės buvusiems kaimynams šiauliečiams. Šį kartą rezultatu 75:91 (18:23, 17:20, 18:22, 22:26).

Blėsta „Nevėžio“ viltys žaisti atkrintamosiose čempionato varžybose. Po šių rungtynių „Šiauliai“ palypėjo iš devintosios į aštuntąją vietą, o „Nevėžis“ lieka paskutinėje – dešimtojoje.

Apmaudo neslėpė M. Kiltinavičius: „Taip gerai treniravomės, visai neblogai atrodėme draugiškose rungtynėse… Tačiau išlieka tos pačios problemos, kaip ir prieš trijų savaičių FIBA lango pertrauką čempionate.“

„Nevėžio“ vyr. trenerį į neviltį varo tai, kad iš kai kurių žaidėjų neįmanoma išgauti disciplinos, tikslaus atlikimo to, ko nori treneris ir gynyboje, ir puolime.

„Ir tai mus visiškai nužudė, – spaudos konferencijoje teigė M. Kiltinavičius. – Apie ką mes kalbame, jeigu mes per pirmus du kėlinius praleidžiame 43 taškus, iš jų – 20 po mūsų klaidų.“

Kita pralaimėjimo priežastis, pasak Kėdainių komandos stratego, leidimas varžovams daryti tai, ką jie daro stipriausiai.

„Kiek kartų buvo sakyta, kad Benas Griciūnas yra labai pavojingas, kai užbaigia ataką kaire ranka. Šiandien jis mums įmetė 25 taškus. Esu tikras, kad iš jų – 12 dvitaškių kaire ranka. Tada yra neįmanoma laimėti,“ – konstatavo M. Kiltinavičius.

Antroje rungtynių pusėje buvo momentas, kai „Nevėžis“ priartėjo prie varžovo 6, 7 taškais. Bet prametė 3 tritaškius, kurie galėjo išvesti į priekį.

„Slogios nuotaikos dėl to, kad nežinau, ar kai kurie žaidėjai iš mūsų gali būti sukontroliuoti ir vykdyti trenerių nurodymus, – nusivylimo neslėpė treneris. – Mes padarėme 23 klaidas, iš jų 15 yra visiškai vaikiškos. Kartais tiesiog norisi susiimt už galvos ir atsisėst, nors aš per rungtynes praktiškai niekada nesėdžiu. Nesugebu aš kažkaip jų įtikint, įdiegti suvokimą, kiek svarbu yra, ką mes turim padaryt, kad laimėtume rungtynes. Visaip bandau, nesugebu.“

Komandos naujoko Michaelo Gbinije debiutą „Nevėžio“ vyr. treneris taip pat įvertino prastai – 6 klaidos. Anot M. Kiltinavičiaus šiose rungtynėse vyriškiausiai ir solidžiausiai sužaidė tik du buvę „Šiaulių“ komandos žaidėjai – Kristupas Žemaitis ir Arminas Urbutis.

„Nevėžis“: Kristupas Žemaitis 19 (5/11 trit.), Viny Okouo 14, Arminas Urbutis ir Georgios Kalaitzakis (5/12 met., 5 kld.) po 13 taškų.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 25 (12/14 dvit.), Antanas Udras 22 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Aurimas Urbonas 13, Demetriusas Dysonas 11 taškų.
Kitas „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes Kėdainių „Nevėžis“ žais ateinantį šeštadienį, kovo 7 d., Vilniuje, su „Rytu“.

(LKL/BNS nuotr.)

Panašios naujienos