Ateinantį sekmadienį, kovo 1 d., po trijų savaičių pertraukos „Betsafe-LKL“ čempionate (dėl FIBA lango) Kėdainių „Nevėžis“ vyksta į rungtynes Šiauliuose, kur kovos su turnyro lentelės kaimyne „Šiaulių“ komanda.


LKL komunikacijos direktorius Šarūnas Mazalas „Kėdainių mugę“ patikino, jog visos čempionato šio savaitgalio rungtynės tikrai įvyks. Palaikyti „Nevėžio“ į Šiaulius ruošiasi vykti ir grupelė kėdainiečių sirgalių.

Šiaulių arenoje – padidintas dėmesys sanitarijai

Šiaulių arenoje laukiama kėdainiškių. Arenoje jau prieš dvi savaites sustiprinta sanitarinė priežiūra.

„Mūsų arenoje renginiai nevyksta kasdien, todėl įmonė, teikianti valymo ir dezinfekcijos paslaugas, turi galimybę išvalyti visas erdves ir dezinfekuoti paviršius, kaip rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija, – ketvirtadienį teigė Šiaulių arenos Komunikacijos vadovas Vilius Dambrauskas. – Tikimės ir sirgalių sąmoningumo, kad jie patys laikytųsi higienos reikalavimų ir viešai skelbiamų rekomendacijų.“

V. Dambrauskas primena, kad būtent masinėse žmonių susibūrimo vietose, kur didelė žmonių koncentracija ir maži atstumai tarp jų, yra didžiausias pavojus sklisti virusui.

„Dar prieš mėnesį situacija daugumai atrodė nerimta, bet matome, kad virusas vis artėja, – sakė Šiaulių arenos atstovas. – Laikomės visų rekomendacijų. Sekame situaciją, masiniai renginiai kol kas neuždrausti.“

Sekmadienį Šiaulių arenoje vyks Kėdainių „Nevėžio” ir „Šiaulių” komandų rungtynės.

„Nevėžį“ sustiprino amerikietis

„Nevėžis“ į Šiaulius vyksta pasipildęs nauju žaidėju. Tai – 27 metų Michaelas Gbinije. JAV ir Nigerijos pilietybes turintis 201 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas 2016-aisiais išgirdo savo pavardę NBA naujokų biržoje – krepšininką 49-uoju šaukimu pakvietė „Detroit Pistons“.

2016–2017 m. sezone per 9 rungtynes NBA čempionate puolėjas žaidė po 3,6 minutės ir rinko po 0,4 taško. Šį sezoną M. Gbinije žaidė Vokietijos čempionate, atstovaudamas „Mitteldeutscher BC“ (šiuo metu komanda užima paskutinę, 17-tą vietą turnyro lentelėje). Puolėjas rinko po 11,2 taško bei atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo direktorius Mindaugas Arlauskas patikino, kad amerikietis jau registruojamas ir sekmadienį išbėgs į aikštelę rungtynėse su „Šiauliais“.

Per FIBA langą Kėdainių komanda sužaidė dvi draugiškas rungtynes. Vienu tašku nusileista Krasnojarsko „Jenisejui“ ir net 17 taškų – „Rytui“. („Rytui“ daugiausiai taškų pelnė Ąžuolas Tubelis – 20 ir Marekas Blaževičius – 18).


„Šiauliuose“ – NBA dominęs amerikietis

Siekiantis kovoti dėl vietos atkrintamosiose „Betsafe-LKL” čempionato varžybose „Šiaulių” klubas taip pat pastiprino sudėtį. 25 m. amžiaus 196 cm ūgio gynėjas amerikietis Demetrius Denzel-Dysonas atsiskleidė Samfordo universiteto NCAA I divizione.

Krepšininkas paskutinį sezoną aikštėje praleido vidutiniškai po 30,8 minutės, per kurias rinko po 15,2 taško, tritaškius mesdamas 42 proc. taiklumu, atkovojo po 5 kamuolius bei atliko po 1,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes ir žiniasklaidos buvo išrinktas į antrąją Southern konferencijos simbolinę rinktinę.

Po studijų 2018 m. D.Dezel-Dysonu susidomėjo Indiana „Pacers”, pasirašydama su juo sutartį, bet netrukus sutartis buvo nutraukta, tačiau tokiu būdu NBA klubas užsitikrino teises į šį žaidėją bei išsiuntė jį į savo dukterinę komandą G-Lygoje – Fort Veino „Mad Ant”.

Debiutiniame praėjusiame sezone G-Lygoje D.Dezel-Dysonas vidutiniškai rinko po 6,7 taško, atkovodavo po 2,7 kamuolio ir atlikdavo po 0,6 rezultatyvaus perdavimo per 17,7 minutės, iš toli atakuodamas 41 proc. taiklumu. Tačiau šį sezoną krepšininkas iškrito iš rotacijos, sužaidė vos 7 rungtynes ir gruodį nutraukė sutartį su klubu.


2:0 „Šiaulių“ naudai

Sekmadienį 2019/2020 m. „Betsafe-LKL“ čempionate „Nevėžis“ (10-toje vietoje turnyro lentelėje) su „Šiauliais“ (9 vietoje) susitiks 3-iąjį kartą. Tarpusavio rungtynių santykis kol kas ne „Nevėžio“ naudai – 0:2. Pirmąsias sezono tarpusavio rungtynes Kėdainiuose šiauliečiai laimėjo rezultatu 98:85, antrąsias – Šiauliuose 96:81.

Abi komandos, iškovojusios tik po 6 pergales, kartu su Alytaus „Dzūkija“ (8 vieta) ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (7 vieta), rikiuojasi turnyro lentelės gale.

„Sekmadienį nepaprastai svarbi kova su turnyro lentelės kaimynais iš Kėdainių. Tokiais atvejais sakoma, kad tai yra 2 taškų vertės turnyro lentelėje rungtynės, kai tašką gauni tu ir jo negauna tavo artimiausias konkurentas. To dvigubos vertės taško labai norime,“ – „Facebook“ paskyroje skelbia Šiaulių „Šiauliai“.

„Važiuojame laimėti“, – sako „Nevėžio“ krepšinio klubo direktorius M. Arlauskas.

LKL ir Šiaulių arenos nuotr.