Šį vakarą stiprėjantis vėjas artimiausią parą įgaus dar daugiau jėgos. Gali griūti medžiai, lūžti jų šakos, virsti nepritvirtintos konstrukcijos, trūkinėti elektros laidai. Gyventojų prašoma pasisaugoti.

Puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įspėjama, kad staigūs pokyčiai, kai šaltį keičia šiluma, o vėliau ją greitai išstumia šaltis, artimiausią parą lems labai vėjuotus orus. Antroje nakties pusėje ir penktadienio rytą vėjas pirmiausia ims stiprėti vakarų Lietuvoje – ten prognozuojami 25-27 m/s vėjo gūsiai. Paryčiais vėjas įsišėls jau visoje šalyje. Mūsų regione rytoj vyraus 18-20 m/s vėjo gūsiai.

„Toks vėjas gali laužyti silpnesnius medžius ar jų šakas, pakelti nepritvirtintus daiktus. Būkite atidūs. Savaitgalį, nors ir vėjuota, bet bus ramiau, ypač sekmadienį. Vėjuoti ir nepastovūs orai laikysis ir kitos savaitės pradžioje“, – teigiama socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintoje žinutėje.

Esant stipriam vėjui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gyventojams pataria išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinti.

Rekomenduojama nestatyti automobilių po aukštais medžiais ar prie elektros linijų, neliesti ant laidų ar oro linijų atramų užvirtusių medžių, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei.

Namuose reikia turėti žibintuvėlį, atsarginių elementų, žvakių, nes gali sutrikti elektros tiekimas.

Pučiant stipriam vėjui būtina sustabdyti darbus su kranais ir kitus pavojingus darbus objektuose, nedirbti su atvira ugnimi, sutvirtinti laikinas konstrukcijas, įrenginius, sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Atsitikus nelaimei skambinti tel. 112.

„Kėdainių mugės“ ir „Orai ir klimatas Lietuvoje“ inf.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ nuotrauka