Nežinia, ar reikia stebėtis, kad Daugiakultūris centras vos sutalpino visus norinčiuosius paklausyti, ką kalba vienas jaunimo lyderių hip hop grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas Gabrielius Liaudanskas, pravarde Svaras. 

„Mums patiems spręsti – bijoti ar drįsti. Jei nori gyventi kitaip, negu gyvena pilka masė, jeigu nori būti laimingas, tada turi pasitelkti drąsą ir nebijoti veikti“, – jaunimą drąsino Svaras.

„Mums patiems spręsti – bijoti ar drįsti. Jei nori gyventi kitaip, negu gyvena pilka masė, jeigu nori būti laimingas, tada turi pasitelkti drąsą ir nebijoti veikti“, – jaunimą drąsino Svaras.

Nuo jaunystės buvęs maištininkas 41 metų vyras puikiai sutaria ir su gyvenimo užribyje atsidūrusiais piliečiais, ir gali drąsiai paspausti ranką šalies Prezidentei.

Turi, ko norėjo
Kažkada iš mokyklos išmestas paauglys, laiku sutikęs žmogų, kuris juo patikėjo, šiandien tiesia pagalbos ranką kitiems ir nesureikšmina fakto, kad pernai už savanorišką visuomeninę veiklą ir pilietinį aktyvumą buvo apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
Svaras visada su visais atviras: „Kai kas nors pasako, kad man pasisekė, aš be užuolankų atšaunu – ne, man nepasisekė. Niekas nenukrito iš dangaus. Aš turiu tai, ko norėjau. Pirmiausia norėjau, dariau ir turiu.“
Susitikimo, kurį inicijavo Kėdainių rajono mokinių taryba, metu žinomas dainininkas ne kartą akcentavo žodį drąsa. „Mums patiems spręsti – bijoti ar drįsti. Jei nori gyventi kitaip, negu gyvena pilka masė, jeigu nori būti laimingas, tada turi pasitelkti drąsą ir nebijoti veikti“, – jaunimą drąsino Svaras.

Daugiakultūris centras vos talpino visus, kurie norėjo išgirsti, ką apie gyvenimą ir laimę mąsto jaunimo lyderis Gabrielius Liaudanskas, pravarde Svaras.

Daugiakultūris centras vos talpino visus, kurie norėjo išgirsti, ką apie gyvenimą ir laimę mąsto jaunimo lyderis Gabrielius Liaudanskas, pravarde Svaras.

Gyveno džiunglių įstatymais
Jo teigimu, niekas gyvenime nepasikeis, jei pats nepakeisi požiūrio į gyvenimą ir nepradėsi gyventi kitaip. „Gal kam ir atrodys keista, tačiau patyčios nesvetimos buvo ir sovietmečio jaunimui. Gal mažesniuose miestuose nebuvo to, ką išgyveno Vilniaus jaunimas. Aš mokytis pradėjau Žvėryno vidurinėje mokykloje ir ten gyvenau tikrų džiunglių įstatymais – kas stipresnis, tas galingesnis ir viršesnis. Į klasę atėjus naujokui vienas klasiokų iškeldavo tris pirštus. Vadinasi, buvo skiriamos trys dienos jo adaptacijai. Patikėkit, nebuvo nė vieno, kuris atlaikytų klasiokų psichologinį smurtą. Ir galiu pasakyti tik viena, ačiū Dievui, kad jie pasitraukė, nes nežinia, kas būtų toliau. Mes buvome žiaurūs gatvės pamokas ir gyvenimą išbandę paaugliai. Dabar vyksta panašūs dalykai, tik apie juos kalbama. O mano jaunystėje niekas nenorėjo matyti ir suvokti, kad juoktis iš kito yra blogai“, – atvirai apie savo jaunystę pasakojo Svaras.

Dėkingas patikėjusiam mokytojui
Jaunimo lyderis neslėpė, kad buvo „sunkus“ paauglys, kurį išmetus iš mokyklos net devynios kitos atsisakė priimti. „Visai atsitiktinai eidamas pro vieną mokyklą į ją užsukau be vilties būti priimtas, bet sutikau naujoką direktorių, kuris manimi patikėjo ir suteikė šansą. Šiam žmogui esu dėkingas už tai, kas esu šiandien ir kad jo dėka supratau, kad žmogų galima gerbti ne tik už tai, kad jis yra stipresnis ir laimi muštynėse. Tad galiu sakyti, kad pasaulis yra nevienodas. Yra daug aklų žmonių, tačiau pasitaiko ir išimčių“, – dėstė Svaras. Jo įsitikinimu, reikia nebijoti įsikabinti į žmogų, kuris ištiesia pagalbos ranką.

Klaidų išvengti nepavyko
Žinomas reperis nebijo pripažinti, kad yra suklydęs. „Visam gyvenimui man įstrigo pirmi susidūrimai su sergančiaisiais vėžiu. Būdamas jaunas galvojau, kad tai senų žmonių liga, tačiau kartą buvau paprašytas aplankyti berniuką, kuriam patinka mano muzika. Nuvažiavęs į ligoninę pamačiau, kad ji pilna ir kūdikių, ir trimečių, ir penkiolikmečių. Suvokiau, kad ligos nesirenka pagal amžių. Man gėda, kad kažkada vienas bičiulis paprašė duoti kraujo savo sergančiai draugei, tačiau mes neradome laiko laiku nueiti iki ligoninės, o po kelių dienų jau teko merginos gedėti prie kapo“, – prisipažino Svaras.
Dainininkas labai vertina šeimą. Jis neslepia, kad užaugo šeimoje, kur kiekvienas gyveno atskirus gyvenimus. „Nesutinku su tais, kurie sako, kad už jaunimą atsakingos mokyklos. Vaikai turi rūpėti tėvams. Pats per darbus vos nepraradau žmonos ir vaikų pasitikėjimo, bet laiku suvokiau, kokie jie man brangūs. Šiandien aš pirmiausia pabendrauju su artimaisiais ir tik tada einu daryti darbų“, – sakė Svaras.

Vieni nori, kiti nori ir daro
Jis be užuolankų pasakė, kad žmones dalija į dvi kategorijas: tuos, kurie nori, ir tuos, kurie nori ir daro. „Jei jums kažko reikia, tai imkit ir padarykit, kad turėtumėt. Ir niekada nebandykit gyventi dėl kitų. Kažkada aš nenorėdamas nuvilti mamos įstojau mokytis teisės. Baigiau tris kursus ir mečiau. Supratau, kad teisininkas niekada nebūsiu. Negaliu dirbti save prievartaudamas. Žmogus laimingas tik tada, kai sekmadienį neina miegoti, lydimas minčių, kad rytdiena bus bloga, nes prasidės nauja darbo savaitė. Atminkite, svarbiausia yra išdrįsti pradėti, o paskui reikia tik tobulinti tai, ką pradėjote“, – mėgautis gyvenimu Kėdainių jaunimą kvietė hip hop grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų bei muzikos kūrėjas, hiphopo pradininkas Lietuvoje, be muzikos, dalyvaujantis įvairiuose socialiniuose bei švietimo judėjimuose, projektuose ir visuomenės gyvenime.

Panašios naujienos