Antradienį Kėdainiuose viešėjo sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė.

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovei Danguolei Avižiuvienei (dešinėje) Jadvyga Zinkevičiūtė įteikė ministerijos padėkos raštą už profesionalumą, pasiaukojimą, darbštumą ir pareigingumą.

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovei Danguolei Avižiuvienei (dešinėje) Jadvyga Zinkevičiūtė įteikė ministerijos padėkos raštą už profesionalumą, pasiaukojimą, darbštumą ir pareigingumą.

Savivaldybės Tarybos posėdžių salėje J. Zinkevičiūtė susitiko su rajone visuomenės sveikatos priežiūra besirūpinančių įstaigų atstovais.
Neilgoje emocingoje kalboje viceministrė tikino jaučianti gėdą, kad per beveik 25 atkurtos Nepriklausomybės metus Lietuva nesugebėjo atsikratyti skurdo, kurį dažnai lydi asocialumas, nevalyvumas, psichinės ligos.
,,Kai kuriose mokyklose aptinkami utėlėtumo židiniai, vaikai masiškai serga spalinukėmis, šalį vis įnirtingiau atakuoja tuberkuliozė.
Nemanykite, kad tai – tik asocialių asmenų problemos. Kiekvienas mūsų esame potencialus užsikrėtėjas tuberkulioze: juk su šios bacilos nešiotojais lankome tas pačias įstaigas, perkame tose pačiose parduotuvėse, laiptinėse laikomės už tų pačių turėklų“, – perspėjo viceministrė.
Negana to, didelė dalis užsikrėtusiųjų tuberkulioze atvirai ignoruoja bet kokias saugaus elgesio taisykles – gydosi nereguliariai, čiaudi aplinkiniams į veidus, nesilaiko asmens higienos.
O visuomenės sveikatos apsaugos specialistai tokiems piliečiams nedaug ką tegali padaryti – mat nevalia varžyti jų asmens laisvės.
Būta net atvejo, kai utėles iš vaiko galvos šukavusį suaugusįjį apkaltino seksualiniu priekabiavimu: esą jis įtartinai glaustėsi.
,,Važinėju po šalies savivaldybes ir prašau nenuleisti rankų, daryti bent tiek, kiek pajėgia: pranešti apie asocialias šeimas, priversti tinkamai tvarkytis kirpyklose, pasirūpinti higieniškais viešaisiais tualetais. Kitaip Lietuva gali ne tik ištuštėti dėl emigracijos, bet ir tiesiog išmirti“, – sakė viceministrė.
Visuomenės sveikatos būklę Kėdainiuose J. Zinkevičiūtė apibūdino žodžiais: ,,Šiaip sau: ne tragiška, bet galėtų būti geriau.“
J. Zinkevičiūtei – 65 metai. Ji – biomedicinos mokslų daktarė, nuo 2004 iki 2008 buvo Seimo narė.
,,Politikoje atstovauju Darbo partijai, tačiau sveikatos apsauga – ne partinė. Gerinti šią mūsų gyvenimo sritį turime visi drauge“, – sakė viceministrė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.