Kėdainiuose beglobiais gyvūnais besirūpinanti tarnyba „Pifas“ ketina įrengti voljerus nuo bado ir grandinių išgelbėtiems apleistiems šunims, kurių šiuo metu, deja, neturi kur laikyti.

Reikia specialių sąlygų

Išbadėję, neprižiūrimi, sulaukėję, pririšti prie grandinių – iškvietimų dėl vargšų keturkojų, kuriuos dėl vienokių ar kitokių priežasčių apleido šeimininkai, gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ sulaukia ne taip jau retai.

„Šiuos šunis dažniausiai paimame iš kaimiškų vietovių, kur ne savo noru šie keturkojai ne vienerius metus praleido prie grandinės“, – pasakojo „Pifo“ gyvūnų globos ir priežiūros koordinatorė Greta Linkė.

Šunys lieka be priežiūros mirus šeimininkui, o kai kada – jam patekus į laisvės atėmimo įstaigą. Kartais akivaizdu, kad ir esami šeimininkai neišgali išmaitinti didelio dydžio keturkojų, kurių dažniausiai kieme laiko ne vieną…

Problema ta, kad „Pifas“, miesto centre turintis nedidelę veterinarijos kliniką, neturi vietos laikyti iš bado nasrų ir baisių sąlygų išgelbėtiems šunims. Klinikoje gyvena išgydytos ir naujų šeimininkų ieškančios katės, dalį jų, taip pat ir šunelių, priglaudžia laikini globėjai – savanoriai. Sąlygų laikyti šunims „Pifas“ kol kas neturi – tad jie dažniausiai prisiglaudžia G. Linkės namuose, pas savanorius. Tuo tarpu prie grandinių laikytiems keturkojams reikia ypatingų sąlygų – daugiau erdvės lauke bei adaptacinio laiko priprasti prie žmonių, vedžiojimo pavadėliu, kad jie galėtų pasiruošti gyvenimui žmonių namuose ir tapti mylimu augintiniu.

Planuose – dešimt voljerų

„Tam, kad galėtume padėti šiems gyvūnams, „Pifas“ turi įrengti dešimt lauko voljerų ir aptverti teritoriją. Numatome tai padaryti „Pifo“ įsigytame sklype Kėdainių rajone, – planais pasidalino gyvūnų globos ir priežiūros koordinatorė G. Linkė. – Tuomet ieškosime savanorių prižiūrėti šunis, tačiau pirmiausia turime surinkti lėšų voljerams ir juos įkurti. Beje, šiuo metu taip pat ieškome savanorių Mindaugo gatvėje esančios klinikos kačių patalpoms tvarkyti.“

„Pifas“ – nevyriausybinė ir pelno nesiekianti organizacija, todėl voljerams įrengti renkama kraštiečių parama. Internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose „Pifo“ paskelbtas prašymas padėti pasirūpinti laukinukais jau sulaukė kraštiečių atgarsio. „Turime surinkę lėšų vienam voljerui, tai užtikrins saugią pastogę vienam iš mūsų globotinių. Tačiau mums dar trūksta devynių laikinų namų šiems keturkojams. Neturėdami šių voljerų, galime prarasti galimybę ir toliau rūpintis benamiais gyvūnais Kėdainiuose“, – sako G. Linkė.

Reikalinga skubi parama

Suteikti namus ir pagalbą beglobiams šunims „Pifas“ įstengs tik padedant kraštiečiams. Tad visų, kas norėtų padėti pasirūpinti gyvūnais, prašoma suteikti paramą. Ją galite pervesti tiesiogiai į VšĮ Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ sąskaitą LT797300010094736594, bankas „Swedbank“, mokėjimo pavedimo paskirtyje nurodant „Voljerams“.

„Tikiu, kad susitelkę mes galime nuveikti daugiau. Ačiū už jūsų gerumą!“ – iš anksto, tikėdamasi kėdainiečių palaikymo, dėkoja „Pifo“ gyvūnų globos ir priežiūros koordinatorė.

Panašios naujienos

One Response

  1. Gintare

    Gal galite nurodyti kokios konkreciai medziagos reikaligos? Prisideti prie gyvunu geroves galbut galima butu tiesiog jomis.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.