Keturių pedagogus vienijančių profesinių sąjungų pirmininkai ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį.

Ketvirtadienį su 4 iš 5 pedagogų profsąjungų buvo pasiektas sutarimas dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo.

Atnaujintos sutarties projekte užfiksuota, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. skiriama papildomų lėšų darbo užmokesčiui didinti 10 proc., nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. – ne mažiau kaip 10 proc.

Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui ir toliau bus skiriama 3 proc. ugdymo lėšų, kaip ir dabar nuo mokslo metų pradžios.Be susitarimo kitais metais didinti mokytojų atlyginimus, rastas sprendimas užtikrinti pedagogų darbo užmokesčio kylimą ir ateityje – sudarytas planas, kaip bus keliamas atlygis iki 2028 m.

Suplanuota ir atlikti analizę, kaip taikoma nuostata pradinio ugdymo mokytojams formuoti etatą, kai jie dirba 700 ir daugiau kontaktinių valandų, ir pateikti pasiūlymus dėl mokytojų darbo krūvio sandaros ar susijusių teisės aktų tobulinimo.

Sutarta nuo kitų mokslo metų įtvirtinti teisę mokyklos savininkui (daugeliu atveju – savivaldybei) didžiausią leistiną mokinių skaičių 5–12 kl. mažinti nuo 30 iki 26 mokinių, o 1–4 kl. – nuo 24 iki 22 mokinių.

Penktadienį atnaujintą sutartį pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Kindurienė, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Sigitas Vaitkevičius, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

ELTA primena, kad su viena iš penkių profesinių sąjungų sutarimas dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo dar nepasiektas.

Šią savaitę atnaujintos derybos su streikuojančia švietimo darbuotojų profsąjunga kol kas nebuvo vaisingos. Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas nesileidžia į kompromisus dėl darbo užmokesčio didinimo kitais metais. Anot jo, atlyginimai mokytojams kitais metais turėtų būti keliami daugiau nei 21 proc., kaip siūlo ministerija.

Kėdainių rajone prie mokytojų streiko paskelbė prisijungianti tik viena švietimo įstaiga – Kėdainių šviesioji gimnazija. Šią savaitę joje streikavo 8 mokytojai.

ELTA ir „Kėdainių mugės” inf.

Panašios naujienos