Metams ritantis į pabaigą, Kėdainių šv. Juozapo parapijos ir rajono savi­valdybės viešoji įstaiga „Laiptai į viltį“ kartu su Kėdainių šeimos centru baigia įgyvendinti projektą „Nuo individualumo iki bendruomeniškumo“.

Šio projekto metu, nuo rugpjūčio iki gruodžio pabaigos, penkių seniūnijų gyventojams suteikta žinių apie konfliktus ir jų sprendimo būdus, darnius santykius šeimoje bei natūralius šeimos planavimo metodus.

Pasiekė tolimiausias seniūnijas

Pasak projekto vadovės Rasos Kvederienės, šis projektas buvo tikslinis – norėdami pasiekti tuos žmones, kuriems specialistų patarimai ir pagalba sunkiau prieinami, projekto sumanytojai atrinko penkias toliausiai nuo rajono centro esančias seniūnijas. Tai – Pernaravos, Krakių, Gudžiūnų, Truskavos ir Surviliškio seniūnijos.

„Projekto tikslas – padėti formuoti arba atkurti socialiai pažeidžiamų asmenų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Tai svarbu ne tik gyvenant šeimoje, bet ir bendruomenėje. Tad labai glaudžiai bendradarbiavome su seniūnijų socialiniais darbuotojais, kurių prašėme sukviesti į susitikimus tuos žmones, kuriems šios temos būtų aktualiausios“, – pažymėjo R. Kvederienė.

Kiekvienoje atrinktoje seniūnijoje vyko po kelis susitikimus-mokymus. „Jie vyko bendravimo forma, nesistengiant pateikti sausos teorijos. Žinias ir turimą patirtį lektoriai perteikė pasakodami, diskutuodami, atsakydami į projekto dalyviams kylančius klausimus. Mūsų siekis – padėti atrasti kelią, kad žmonės patys galėtų atrasti sprendimą, kaip išspręsti kylančias problemas, nes sprendimas kartais gali ateiti ir kalbantis, bendraujant“, – teigia projekto vadovė.

Ji pateikė pavyzdį, kuomet lektorių pasakojimai ir patarimai apie konfliktų sprendimo būdus, bendravimą šeimoje labai pravertė močiutei, kuri viena augina paauglius anūkus ir susiduria su įvairiais iššūkiais.

Aktualios temos

Labai smagu, kad lektoriai sulaukė grįžtamojo ryšio: žmonės dalinosi savo džiaugsmais ir rūpesčiais, klausė patarimų, tiesa, vienose seniūnijose jie tai darė drąsiau, kitose – vengė atsiverti. „Viena iš susitikimų temų buvo susijusi su konfliktais šeimoje. Kalbėjomės apie tai, kas šeimose sukelia konfliktus, kaip jie sprendžiami. Kad ir kaip būtų gaila, matome, kad smurtas šeimoje neretai toleruojamas, nors moterys apie tai kalba labai nenoriai“, – įrodymą, kad tokie projektai reikalingi tiek dabar, tiek ateityje, pateikė R. Kvederienė.

Dar viena susidomėjimo sulaukusi tema buvo natūralus šeimos planavimas. Pavyzdžiui, šia tema kalbėjusią gydytoją Viltarą Dūdienę krakiškiai pasikvietė į gimnaziją, kad ji apie tai papasakotų vyresniųjų klasių mergaitėms. „Tokios informacijos jaunimui trūksta, dažniausiai apie tai jaunos poros sužino tik atėjusios ruoštis Santuokos sakramentui“, – pastebėjo pašnekovė, vadovaujanti Kėdainių Š. Juozapo parapijos Šeimos centrui, kuriame poros ruošiamos santuokai.

Projekto veiklas vykdę lektoriai – tai žmonės, daugelį metų dirbantys Kėdainių šeimos centre, rengiantys santuokai sužadėtinius, turintys daug gyvenimiškos bei bendravimo su jaunais žmonėmis patirties. Daugelis jų – medikai. Apie natūralų šeimos planavimą pasakojo gydytoja Viltara Dūdienė, o lektorė Aušrelė Kaminskienė kalbėjo apie konfliktus ir jų sprendimo būdus. Kornelija ir Rimvydas Juodžiai kalbėjo apie bendravimą ir bendradarbiavimą šeimoje, vyro ir žmonos skirtybes, elgesio modelius.

Pagrindinė informacija apie projekto veiklas sugulė ir į specialiai parengtus lankstinukus.

„Labai tikimės, kad suteiktos žinios turės teigiamos įtakos projekto dalyvių gyvenimui“, – apibendrindama Kėdainių rajono savivaldybės finansuoto projekto veiklas, sakė R. Kvederienė.
Projekto vykdymui Kėdainių rajono savivaldybė skyrė 400 eurų.

 

Panašios naujienos