Artėjant žiemos sezonui VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnyboje keičiasi vadovai. Tarnybai nuo šiol vadovaus Tomas Glebavičius, anksčiau šioje įmonėje ėjęs inžinieriaus pareigas, taip pat kurį laiką laikinai pavadavęs tarnybos viršininką.

Iki šiol tarnybai vadovavęs Vaidas Stravinskas teigia paliekantis Kėdainių kelių tarnybą ir turintis kitų planų, kurių atskleisti nenorėjo. Įmonė „Kauno regiono keliai“ informavo, kad darbo santykiai su Kėdainių kelių tarnybos vadovu buvo nutraukti bendru šalių susitarimu. „Naujuoju Kėdainių kelių tarnybos vadovu buvo paskirtas T. Glebavičius. Visiems darbuotojams dabar ir ateityje bus keliami vieni iš pagrindinių reikalavimų – veiklos skaidrumas ir nepriekaištinga reputacija“, – teigiama įmonės pranešime.

Pasiruošę sezonui

Tuo tarpu Kėdainių kelininkai jau dirba budėjimo režimu ir yra pasirengę plikledžiui ar sniegui. Orus ir jų prognozes darbuotojai atidžiai stebi jau nuo praėjusio pirmadienio ir yra pasiruošę vykdyti kelių priežiūros darbus.

Ilgametis Kėdainių kelių tarnybos vadovas Vaidas Stravinskas pasitraukė iš užimamų pareigų.

VĮ „Kauno regiono keliai“ padaliniu esanti Kėdainių kelių tarnyba iš viso eksploatuoja 554 km magistralinių, krašto ir rajoninių kelių. Pasak kelininkų, žiemą barstomi ir valomi ne visi šie keliai. Šaltuoju metų laiku nuolat barstoma 200 km, o pagal žemesnį priežiūros lygį – dar 40 km kelių.

Pagrindinis dėmesys skiriamas kelio „Panevėžys–Aristava–Sitkūnai“ 55 km atkarpai. Šį tarptautinės magistralės „Via Baltica“ ruožą kelininkai žiemą prižiūri visą parą.
Kiti krašto keliai „Aristava–Kėdainiai–Cinkiškis“, rajono ribose esantis kelio „Jonava–Kėdainiai–Šeduva“ ruožas prižiūrimi nuo 6 valandos ryto iki 19 valandos vakaro. Rajoniniai keliai, tokie kaip Labūnavos kelias, prižiūrimi 9–18 valandomis.

Tarnybos prižiūrimi keliai sutampa su J. Basanavičiaus, Tilto, Gedimino, Dariaus ir Girėno gatvėmis. Kitas miesto gatves žiemą pagal sutartį su miesto seniūnija barstys ir valys bendrovė „Ecoservice projektai “.

Pirmenybė ten, kur didžiausias eismas

Kelininkų teigimu, keliai bus barstomi druska bei smėlio ir druskos mišiniu. Magistraliniame kelyje naudojama šlapių druskų technologija, kitur – tiek pat efektyvus, tačiau pigesnis smėlio ir druskos mišinys.

Laikantis Lietuvos Automobilių kelių direkcijos taisyklių, keliai paprastai barstomi nustojus snigti – magistraliniame kelyje tai turi būti padaryta per 2, krašto keliuose – per 4 valandas, prasidėjus slidumui. Jei įmanoma važiuoti kelininkų transportui, kelių danga valytuvais valoma ir pustant. Pirmenybė teikiama keliams, kuriuose didžiausias eismas.
Šią žiemą keliuose dirbs septyni įmonės barstytuvai su valymo įranga. Kėdainių kelių tarnyba taip pat apsirūpinusi ratiniais traktoriais, autogreideriais ir kitos paskirties transporto priemonėmis.
Na, o vairuotojams, pasitinkant šaltąjį metų sezoną, kelininkai linki įvertinti situaciją ir pasirinkti saugų greitį.

Panašios naujienos