Jau artimiausiu metu Kėdainių kelininkai imsis dviračio tako, nutiesto Gedimino gatvės gale, tvarkymo darbų.

IMG_6137Dar kovo viduryje VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnybos vadovai pasirašė sutartį su Lietuvos kelių direkcija ir gavo finansavimą minėto dviračių ir pėsčiųjų tako tvarkymui. „Pradinius darbus jau pradedame daryti, tačiau laukiame vienintelio dokumento – galutinio techninės ekspertizės akto, tada imsimės tako rekonstrukcijos. Pagal parengtą projektą yra numatyta senąją tako dangą nuardyti ir pakeitus konstrukcijų sluoksnį įrengti naują. Iš viso bus atnaujinta apie 700 metrų tako“, – sakė VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnybos viršininkas Vaidas Stravinskas.
Pasak kelininkų, šis dviračių ir pėsčiųjų takas buvo suniokotas šalia augusių medžių. „Kai buvo parengtas ir įgyvendintas tako projektas, niekas nepagalvojo, kokios žalos jam gali padaryti šalia augę medžiai. Augalų šaknys iškilnojo tako dangą ir ją smarkiai sugadino. Dabar viskas kitaip – medžiai išpjauti, jų kelmai bus išgręžioti ir sunaikinti, tad žalos naujajam takui niekas neturėtų padaryti“, – sakė V. Stravinskas.
Kėdainių kelių tarnybos viršininko teigimu, dviračių ir pėsčiųjų tako atnaujinimui iš Kelių direkcijos yra skirta apie 70 tūkstančių eurų. „Darbus pradėsime, vos tik gausime paskutinį reikiamą dokumentą. Atnaujintu taku kėdainiečiai galės pradėti naudotis vasaros pabaigoje“, – konstatavo V. Stravinskas.
Anot kelininko, ir kitų Kėdainių prieigose esančių dviračių takų būklė yra gana prasta: „Mūsų krašto dviračių takai gana apgailėtinos būklės. Daug kur yra apgadinta danga, reikia ją tvarkyti. Tačiau turime pastabų ir seniūnams – būtina apgenėti šalia takų augančius medžius bei krūmus, laiku nušienauti žolę. Manau, kad visų reikalas ūkiškai rūpintis takais, nes jų atnaujinimui lėšų skiriama gana kukliai.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.