Darbas per nuotolį mokyklose tampa įprastine praktika. Štai Šėtos gimnazijoje jau antrą kartą įvyko projekto „Auganti Europa: praeitis, dabartis, ateitis“ pagal Erasmus+ programą nuotolinis susitikimas.

Savaitė virtualioje Norvegijoje

Netruko prabėgti savaitė virtualioje Norvegijoje. Mūsų gimnazijos mokiniai kartu su anglų kalbos vyr. mokytojomis Jurgita Tekunova ir Sandra Palekiene 5 dienas plušėjo pagal norvegų sudarytą projekto programą. Projekto pagrindinis siekis: pagilinti savo žinias apie krašto praeitį, pristatyti ją projekto dalyviams iš Norvegijos, Vokietijos, Ispanijos, Airijos ir Lietuvos, susipažinti su kitų šalių mokinių papasakotomis istorijomis.

Bulves pietums reikia nusiskusti.

Kuo džiaugiasi mokiniai?

Šią savaitę mokiniai turėjo daug įdomių veiklų, todėl savaitei baigiantis jie su džiaugsmu pasidalijo įspūdžiais.
Gaivilė Bikelytė, 8 b klasės mokinė, prisipažino, kad yra nedrąsi, kai tenka bendrauti, ypač su mažai pažįstamais žmonėmis, reikia laiko, kad išdrąsėtų. O šio projekto veiklose jai sekėsi puikiai. Ji mano, kad įtraukianti veikla suartino projekto dalyves, susidraugavo su Austėja. Gaivilė džiaugėsi, kad puikiai pavyko rašyti rašinį anglų kalba apie Adelę Dirsytę. Jos rašinio herojė buvo drąsi moteris, nepasidavusi nevilčiai ir skriaudėjams, teikė viltį kitiems.
Jai patinka kepti saldumynus. O iš projekto šalių labiausiai žavisi Ispanija dėl jos gamtos grožio, išskirtinės architektūros.

Daug bendravo ir sužinojo

Roberta Adomaitytė, 8a klasės mokinė, rašinį rašė apie šėtiškį knygnešį Matą Keliauską, kurį vedė, anot Robertos, tikėjimas Dievu ir Lietuva.

Roberta džiaugiasi galėjusi daug bendrauti, pakalbėti su draugais iš Vokietijos ir Airijos, „tiesiog nuotykis pakalbėti angliškai su toli esančiais draugais“.

Gabrielei Kulytei, 7 klasės mokinei, projekte dalyvauti pasiūlė mokytoja, ji džiaugiasi, kad pasiryžo ir įdomiai praleido savaitę besimokydama. Ir išmoko daug: kaip rašyti rašinius, apie Adelę Dirsytę, jos istoriją, iš kurios suprato, kaip išgyventi sunkiomis akimirkomis, suteikti prasmę kančioms.

Norvegiškas sūris atkeliavo į Lietuvą. (Mokytojų J. Tekunovos ir
S. Palekienės virtualaus susitikimo nuotraukos)

Gabrielė susidraugavo su vokiete Truc-anh, ispane Lucija. Mergaitės susirašinėja, žaidžia žaidimus. Ji tikisi, kad užsimezgusi draugystė nenutrūks ir pasibaigus projektui. O gal pasiseks ir susitikti, juk pandemija nesitęs amžinai.
Mergaitė domisi gyvūnais, namuose turi šunis Norą ir Rikį, triušį Balu ir katiną Maujį, apie juos taip pat papasakojo naujosioms bičiulėms. Susipažinusi su šalių pristatymais, pastebėjo, kad Norvegijoje ypač gražus kraštovaizdis, norėtų pamatyti savo akimis.

Įdomus procesas

Apžvelgdamos visos savaitės veiklas mokinės pripažino, kad veiklos buvo įdomios, visoms patiko rašinio apie savo krašto istorijos herojus kūrimas, tapymo pamokėlė, bendravimas su projekto mokiniais iš kitų šalių, maisto ruošimas ir bendri pietūs, sporto valandėlės.

Rašant rašinį buvo įdomu naudotis praeitame projekto etape sukaupta informacija. Tai labai palengvino užduotį. Įdomus pats procesas: draugai surikiavo informaciją, ją perskaitai, pagalvoji ir išdėstai savo mintis.
Mokiniams šėtiškiai istorijų herojai tapo artimi. Jie jau daug apie juos žino. Kalbėdamos apie tremtinę, Dievo tarnaitę Adelę Dirsytę, maldaknygės „Marija, gelbėki mus“ autorę, žinomą plačiame pasaulyje, akcentavo, kad jai išgyventi gulagų kančias padėjo gilus tikėjimas į Dievą, meilė artimiesiems ir Tėvynei Lietuvai, ir tai davė kryptį rytojui.
Knygnešys Matas Keliauskas jų atmintyje liks kaip žmogus, kuris rūpinosi ne tik savo likimu, bet ir žmonėmis, jis daug kam padėjo, pasitikėjo bendražygiais.

Rašiniai bus įvertinti ir saugomi

Du geriausi mūsų mokinių rašiniai publikuojami „Twinspace“ aplinkoje. Visų šalių vaikų rašiniai bus prieinami kiekvienam registruotam aplinkos lankytojui. Taip žinia apie mūsų šėtiškius: ir mokinius, ir žymius žmones – bus pasidalinta. O tada įvyks konkursas ir bus išrinktas geriausias viso projekto rašinys. Linkime sėkmės mūsų mokinėms, jų laukia projekto koordinatorių dovanėlės.

Visi mokinių sukurti rašiniai bus saugomi gimnazijoje. Apie Adelę Dirsytę – A.Dirsytės tikybos kabinete, o apie M. Kieliauską – bibliotekoje. Jais bus galima naudotis pamokose, remtis mokantis.

Atsisveikinimo šventinis tortas, kurį kepė Godos Bučytės krikšto mama.

Integruoti projekto veiklas ir jų metu sukurtus produktus į ugdymo turinį – svarbus projekto akcentas. Šėtos gimnazijos darbe tai yra vienas iš prioritetų. Šio mobilumo metu buvo integruojama net keletas dalykų: dailė, fizinis ugdymas, religija, istorija, geografija bei kalbos. Taip pat svarbu ne tik dalykų integracija, bet ir mokinių, kurie turi sunkumų, įtraukimas į projekto veiklas. Todėl šio projekto intencija yra suteikti galimybę dalyvauti visiems norintiems, net jei ir sunku bendrauti užsienio kalba. Nereikia bijoti, juk visada yra draugas, kuris mielai tau padės.

Konkurso laimėtoja – jauniausia dalyvė

Norvegų organizuota dailininko paskaita apie tapybą suteikė minčių pačioms tapyti kartu su dailės mokytoja Gintare Boreišiene. Mokinių tapybos darbai kraštovaizdžio tema eksponuoti gimnazijos fojė, išrinktas geriausias darbas. Geriausio darbo autorė Roberta Adomaitytė buvo pagerbta, jos darbas „Saulėlydis Baltijos jūroje” eksponuojamas „Twinspace“ aplinkoje ir dalyvauja konkurse.

Įdomi veikla laukė ir pasibaigus projekto dalyvių savo krašto pristatymams. Visi projekto mokiniai dalyvavo viktorinoje apie projekto šalių žymiausias istorines – geografines vietas „Kahoot“ programėlėje. Įdomiausia, kad iš 120 projekte dalyvavusių mokinių nugalėtoja pripažinta jauniausia – mūsų gimnazijos mokinė Gabrielė Kulytė. Mergaitė labai apsidžiaugė: „Pasijutau, tarsi būčiau laimėjusi milijoną.“

Mokytoja, projekto vadovė Jurgita Tekunova džiaugėsi projekto veiklomis:
– Manau, kad pats išėjimas iš namų į gimnaziją mokiniams yra dovana šiomis pandemijos sąlygomis. Vaikai po gana ilgo buvimo namuose ir tik nuotolinių pamokų pagaliau gavo progą susitikti, kalbėtis, būti drauge, bendrauti su užsieniečiais. O dar ir įdomios užduotys įtraukė į bendrą veiklą. Džiugu, kad nuotoliniai susitikimai yra įdomūs tiek turinio, tiek bendro darbo prasme. Vis labiau prisijaukiname kompiuterius ir virtualias aplinkas. Šį kartą sėkmingai kartu su kitų šalių vaikais sportavome, naudodami „Fitness Monopoly“ programėlę. Pasirodo, mokinėms patiko tokia mankštos pateikimo forma. Tačiau akivaizdu, kad virtuali aplinka, nors ir įdomi, nepakeis nuoširdaus tikro bendravimo. Tai teikia vilčių, kad gyvi draugų susitikimai projekto mokyklose tikrai įvyks, o Šėtoje svečių lauksime jau kitais metais.

Antanida Likšienė

Panašios naujienos