Nuo šiandien į Lietuvos teritoriją leista atvykti 27 Europos valstybių gyventojams. 24 šalių gyventojai galės atvykti be privalomosios saviizoliacijos, dar 3 šalių rezidentams 14 dienų saviizoliacija bus būtina.


Į Lietuvą be privalomosios izoliacijos galės atvykti Lietuvos, kitų Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai, teisėtai gyvenantys Europos šalyse, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Šiuo metu šią sąlygą tenkina Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija, Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija ir Lichtenšteinas.

Šios šalys 2019 m. sudarė pusę visos atvykstamojo turizmo rinkos dalies. Tarp jų – ir tokios prioritetinės rinkos kaip Vokietija, užimanti 11,8 proc. visos rinkos, Lenkija su 9,9 proc. bei Latvija, iš kurios atvyksta 8,5 proc. visų užsienio turistų.

Valstybių, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija yra didesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet mažesnis nei 25, rezidentams taip pat bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau šiems 14 dienų saviizoliacija bus privaloma. Šiuo metu į tokių šalių sąrašą patenka Malta, Airija ir Ispanija.

Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje ir Belgijoje sergamumo rodikliai viršija nustatytą saugią ribą, tad atvykimas iš šių šalių kol kas yra draudžiamas.

Valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, sąrašas bus atnaujinamas kiekvieną pirmadienį atskiru sveikatos ministro ir valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.