Šiandien Kėdainių kultūros centre tvyrojo liūdnai linksmos nuotaikos. Į direktorės kabinetą beldėsi rajono savivaldybės tarybos nariai, įmonių vadovai, kolegos ir pavaldiniai. Tie, su kuriais Oną Mikalauskienę per 45 darbo rajono kultūros mekoje metus suvedė bendri projektai. 

Šiandien buvo paskutinė O. Mikalauskienės darbo diena Kėdainių kultūros centro direktorės pareigose. Laikinai eiti direktorės pareigas pavesta direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Genovaitei Gustytei. Nuolatinai eiti direktoriaus pareigas turėtų būti skelbiamas konkursas.

Kėdainių savivaldybės tarybos narys, praėjusios kadencijos rajono meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė, kad jam vadovaujant rajonui, bendradarbiavimas su kultūros centro direktore buvęs labai gražus, nuoširdus ir kūrybiškas.

„Dirbau darbą, kurį norėjau dirbti, – atsisveikindama su darboviete sakė, 20  metų jai vadovavusi  O. Mikalauskienė. – Nuo mokyklos laikų norėjau dirbti kultūros srityje ir to mokiausi.“

S. Grinkevičius ir kartu su juo atvykusi tarybos narė Sandra Barzdienė su jau buvusia Kultūros centro vadove aptarė ir Kultūros centro statybos darbus, besitęsiančius trečius metus. „Rajono strateginiame veiklos plane finansavimas Kultūros centro statyboms numatytas dar ketveriems metams, vadinasi dar bent tiek laiko jos užtruks“, – sakė S. Grinkevičius.

S. Grinkevičius ir S. Barzdienė padėkojo O. Mikalauskienei už nuoširdų darbą.

„Iš tiesų tai jūs padarėte daug darbų, – buvusiam rajono merui S. Grinkevičiui atitarė O. Mikalauskienė. – Kiek metų iki tol buvo mieste sąstingis. Jūsų apsilankymas šiandien man buvo netikėtas, priimu tai kaip didžiausią įvertinimą ir apdovanojimą.“

Netrukus į Kultūros centrą atvyko būrelis rajono kultūros įstaigų vadovų, savivaldybės  kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas.

„Su jumis buvo gera dirbti“, sakė O. Mikalauskienei (nuotraukoje antra iš kairės) kolegos.

Dar ryte Kultūros centro kolektyvas į Onos ir Antano Mikalauskų kiemą atgabeno originalią atsisveikinimo dovaną – vytinės „Vėtros“ sumažintą kopiją-suolą. (Titulinė nuotrauka / KKC feisbuko nuotr.)

Išėjusi į pensiją O. Mikalauskienė planuoja keliauti, daugiau laiko skirti draugams, atskleidė idėją naujame projekte padėti vyrui, liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ vadovui. Ta proga ir artimieji pamalonino ponią Oną padovanodami kelionę į Naująją Zelandiją.