Kai kuriuos Lietuvos regionus niokojusi audra vartė medžius, skandino gatves, kruša gadino gyventojų turtą, bet Kėdainių rajone, pirminiais duomenimis, didelių eibių neprikrėtė. Tiesa, kaip sako gyventojai, žaibų diskoteka buvo ir stipri liūtis skalbė. Duomenų apie padarytus didesnius nuostolius neturi nei savivaldybė, nei seniūnijos.

Jei gamtos stichijos padaro didesnę žalą, gyventojai įprastai kreipiasi ne tik į draudimo bendroves, bet ir į seniūniją, savivaldybę.

Kaip teigė Kėdainių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė mobilizacijai ir civilinei saugai Janina Ladygienė, kol kas nei iš įstaigų, nei iš gyventojų negauta pranešimų apie audros padarinius.

Tą patį teigia ir Vilainių seniūnas Antanas Bružas.

„Šiai minutei nesu gavęs jokių pranešimų. Užvakar tai buvo eglė užvirtusi ant kelio Bublių kaime, įvažiuojant į Valkaičius. Medis buvo sausas, tai vėjas jį perlaužė per pusę ir paguldė ant kelio. Vakar nuvažiavome ir sutvarkėme. O kad vakar vakare ar naktį būtų kažkas rimto nutikę, kol kas neturiu jokių duomenų, gal vėliau gyventojai ką nors praneš, tada važiuosime, tvarkysime.

Bet pas mus tokio stipraus vėjo, kaip kitur, lyg ir nebuvo“, – sako Vilainių seniūnas.

Kėdainių mieste, pasak seniūno Algirdo Krivičiaus, didelių eibių irgi neprikrėsta.

„Žinome, kad Tilto g., medinių skulptūrų parkelyje vienas medis yra pasviręs. Apie tai mums pranešė gyventojas, jis ryte važiavo dviračiu ir pamatęs, paskambino mums. Seniūnijos darbuotojai važiuoja į vietą. Taip pat reikės sutvarkyti perpus perlaužtą medį ties Mindaugo g. 13 namu, bet ten ne šiąnakt jis nulūžo, kiek anksčiau.

Dar važiuosime pasižiūrėti į miesto parką, nes ten daug senų medžių yra. O daugiau jokių signalų, kad būtų kažkas blogo nutikę, neturiu“, – teigia miesto seniūnas.

Ugniagesių pagalbos neprireikė

Nors Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša nuo vakar sulaukęs kelių dešimčių iškvietimų dėl siautusios audros, į Kėdainių rajono ugniagesius pagalbos kreiptasi tik 1 kartą.

Vakar vakare, 19.53 val. gautas pranešimas, kad Pernaravos sen., Mantigailių k. ant kelio pavojingai pasviręs medis. Atvykus ugniagesiams, nulūžusi medžio šaka jau buvo patraukta nuo kelio.

Kitų iškvietimų nebuvo.

Vasara atsisveikins su lietumi bei perkūnija

Pasak meteorologų, šiandien diena bus debesuota su pragiedruliais. Daug kur numatomi trumpi lietūs, rytiniuose rajonuose vietomis smarkūs. Kai kur lietų lydės perkūnija. Vėjas bus vidutinio stiprumo, pūs iš pietvakarių, vakarų. Perkūnijos metu kai kur, didesnė tikimybė rytiniuose rajonuose, tikėtini škvaliniai vėjo gūsiai iki 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra dieną sieks 18–23 laipsnius šilumos.

Kaip juokauja gyventojai, vasara su mumis atsisveikins ne ašarodama, o raudodama, gal ir vėl kokią žaibų diskoteką surengs.

Panašios naujienos