Tradiciškai metų pabaigoje pagerbiami rajono sportininkai, mokytojai, treneriai ir sporto klubų vadovai už pasiekimus ir Kėdainių krašto vardo garsinimą. Beveik pusketvirto šimto – tokiam skaičiui sporto bendruomenės atstovų skambėjo kolegų ir artimųjų plojimai.


2019 metais kėdainiečių vardai ir pavardės  daug kartų skambėjo įvairiose šalies ir tarptautinėse sporto varžybose, turnyruose ir čempionatuose. Tad pagerbimo šventėje buvo apdovanoti mokiniai, mokytojai, suaugusieji sportininkai, sporto veteranai, jų treneriai ir klubų vadovai.

Šimtai apdovanotųjų

Pasak rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo Gedimino Misiaus, kasmet į gražią šventę sukviečiami krašto sporto bendruomenės atstovai,  kurie dalyvavo ir prisidėjo ruošiant sportininkus atstovauti Kėdainių kraštui įvairiuose šalies bei tarptautiniuose sportiniuose renginiuose.

„Kėdainius moksleiviai garsino sportiniuose festivaliuose ir varžybose. Suaugusieji sportininkai ne kartą  lipo ant pjedestalo tiek žaidimų sporto šakose – krepšinyje, futbole, tiek individualiose – bokse, dziudo, karatė, dviračių. 2019 metais daug kėdainiečių garbingai atstovavo mūsų rajoną. Daugiau kaip 140 mokinių ir 20 trenerių bei kūno kultūros mokytojų, daugiau kaip 160 klubų atstovų, jų trenerių, vadovų, įdėjo be galo daug triūso, negailėdami savo sveikatos ir aukodamiesi siekė pergalių, kuriomis mes visi kartu džiaugiamės“, – kalbėjo G. Misius.


Dziudo šeima

Į apdovanojimų šventę kartu atėjo tėtis Indrius ir sūnus Danielius Bolisai. Abu dziudo treniruotes lanko Kėdainių dziudo klube „Mes esam“. Tėtis treniruojasi 20 metų, o aštuonmetis sūnus – ketverius metus. 

„Esu žaidęs krepšinį, futbolą, lankęs karatė treniruotes, bet galiausiai apsistojau ties dziudo. Kadangi mano tėtis Virgilijus sportavo, pradėjau ir aš, o dabar ir sūnus prisijungė. Mūsų tėvai lankė 2000 metais atkurtą dziudo klubą, ten ėjome ir mes, vaikai. Kai užsikrėtėme, tai negalime sustoti iki šiol. Visa mūsų šeima – „dziudistai“. Ketverių metų dukra turbūt lankys šokius“, – šypsosi I. Bolisas.

Pasak Kėdainių dziudo klubo „Mes esam“ prezidento I. Boliso, dziudo yra daugiau nei sportas, tai – filosofija, gyvenimo būdas.

„Gyvenime ir darbe praverčia dziudo, nes ši sporto šaka yra susijusi su žmogaus morale, nusiteikimu, bendravimu, pagarba“, – įsitikinęs pašnekovas. 

[tribulant_slideshow gallery_id=468]

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.