Visą praėjusią žiemišką ir šaltą savaitę Kėdainių profesinio rengimo centre buvo juntama turkiška šiluma. Mūsų mieste jau trečius metus iš eilės lankėsi ir patirtimi su profesinio rengimo centro moki­niais bei mokytojais dalinosi Turkijoje, Fetijos regione esančio penkių žvaigždučių viešbučio „Belcekiz Beach club“ darbuotojai – du virtuvės šefai, barmenas bei juos atlydėjęs minėto viešbučio maisto ir gėrimų skyriaus vadovas.

Virtuvės šefas Nebi Durgun Kėdainių profesiniame rengimo centre lankosi jau trečiąjį kartą (Audronės Alminienės asmeninio arch. nuotr.).

Svečiai intensyviai bendravo, daug dirbo kartu su centro mokiniais bei mokytojais, pasakojo jiems apie savo darbą Turkijos viešbučio restorane.

Vyksta trejus metus iš eilės

Pasak Vilijos Bakutytės, Kėdainių profesinio rengimo centro projektų koordinatorės, buvo labai smagu iš karto po Naujųjų metų sulaukti svečių iš saulėtosios ir karštosios Turkijos.

„Toliau tęsiame savo mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis – mokymosi kokybės užtikrinimas“. Viena iš šio projektų veiklų – svečios šalies įmonės darbuotojų vizitas pas mus ir jų turimos patirties pasidalijimas su centro mokiniais. Šį kartą patirties sėmėsi virėjų ir padavėjų-barmenų specialybės mokiniai bei šių profesijų mokytojai. Projektas tęsiasi trečius metus ir gali pasirodyti, kad mes jau viską padarėme, kad kviesti šefų nebereikia, tačiau pas mus ateina vis naujų mokinių, o ir pats komandinis darbas yra labai smagus“, – šypsojosi pašnekovė.

Vienas iš gražaus bendradarbiavimo pavyzdžių – profesinio rengimo centro profesijos mokytojo Dariaus Biriuko darbas kartu su barmenu iš Turkijos Burak Reis Sunay. Jie ne tik demonstravo savos gamybos kokteilius, bet ir dalinosi receptais, jų kūrimo eiga.

Svečiai atvykę iš gana didelio viešbučio, kuris sezono metu talpina net 500 svečių, o maisto ir gėrimų skyriuje dirba 250 darbuotojų, tarp jų ir daug praktikantų.

Virtuvės šefų pagaminti skanėstai – itališkas tiramisu bei greitojo maisto klasika – burgeris.

Tiesa, toks bendradarbiavimas yra abipusis – šiame viešbutyje praktiką visai neseniai atliko ir keli Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai bei mokytojai. Šiais metais centro mokinių pirmasis numatytas vizitas bus pavasarį, šešių savaičių trukmės praktiką atliks profesinio rengimo centro mokiniai – padavėjai-barmenai.

Gamino greitąjį maistą

Pasak V. Bakutytės, atvykusieji svečiai Kėdainiuose vieši jau ne pirmą kartą. „Šį kartą pas mus apsilankė keturių profesionalų delegacija: penkių žvaigždučių viešbučio vyriausiais šefas Nebi Durgun (į Kėdainius atvykęs net trečiąjį kartą), jo asistentas Gani Ateş, taip pat barmenas bei viešbučio maisto ir gėrimų skyriaus vadovas. Jei praėjusiais metais mokiniai mokėsi gaminti turkiškus, indiškus, Azijos šalių patiekalus, tai šiais metais buvo mokomasi gaminti itališkus patiekalus bei didelis dėmesys buvo skirtas greitajam maistui“, – pasakojo V. Bakutytė.

Taigi, per kelias dienas profesinio rengimo centro mokiniai gilinosi, kaip reikia gaminti tikrus itališkus patiekalus bei mokėsi greitojo maisto gaminimo subtilybių: su šefų pagalba buvo gaminami burgeriai, picos, įvairūs greitai pagaminami suktinukai. „Greitasis maistas itin populiarus pasaulyje, tad norėjome, kad ir mūsų centro mokiniai turėtų žinių, kaip juos gaminti“, – pridūrė pašnekovė.

Svečiai ne tik darbavosi mokymo centre Kėdainiuose, bet ir skaitė paskaitas. Viena diena buvo paskirta kelionei į Šiaulius – šiame mieste įsikūrusiame profesinio rengimo centre turkai bei kėdainiečiai dalyvavo profesiniame seminare „Azijos šalių virtuvė“.

Virtuvės kalba – universali

Profesinio rengimo centro virėjo profesijos mokytoja Audronė Alminienė prisipažino, kad šiais metais virėjų iš Turkijos vizitas praėjo skandžiai ir be didelės įtampos.

Barmenas iš Turkijos Burak Reis Sunay mokė, kaip pasigaminti Turkijoje itin mėgiamus kokteilius (Dariaus Biriuko asmeninio arch. nuotr.).

„Visai kitaip buvo pirmaisiais metais – buvo gana nemažai streso: tiek jiems, tiek ir mums tai buvo naujos patirtys. O dabar svečiai jaučiasi kaip namuose, žymiai ramiau jaučiuosi ir aš pati. Virtuvės šefai jau net žino, kur kas mūsų virtuvėje yra padėta“, – pasakojo A. Alminienė.

Paklausus, ar centro mokiniams ir svečiams iš Turkijos visada pavyksta rasti bendrą kalbą, A. Alminienė šyptelėjo. „Virtuvės kalba yra universali ir paprasta. Jei nemoki pasakyti, gali parodyti. Yra viena mokinukė, kuri vertėjauja. Vyksta komandinis darbas. Tiesa, pasitaiko ir vertimų kuriozų – kartais vieni žodžiai išverčiami į visai kitokios prasmės žodžius. Pasijuokiame ir tiek“, – apie smulkius, bet smagius nutikimus kalbėjo A. Alminienė.

Žavisi miestu, giria kolegas iš Kėdainių

Pasak penkių žvaigždučių viešbučio „Belcekiz Beach club“ viešbučio maisto ir gėrimų skyriaus vadovo Zeynel Özorman, Kėdainiuose jis lankosi jau antrus metus ir kiekvieną kartą įspūdžius iš čia parsiveža tik pačius šilčiausius.

„Mūsų viešbutis dalyvauja programoje „Erazmus+“, kurios pagalba mes dalinamės savo sukaupta patirtimi su kitomis profesinio rengimo mokyklomis. Mūsų viešbutis bendradarbiauja ne tik su Turkijos, bet ir kitų šalių mokyklomis, tarp jų ir Kėdainių. Atvykome į jūsų miestą ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir pasimokyti iš jūsų, kėdainiečių. Juk nėra mokymosi ribų, kiekvieną dieną sužinai ką nors naujo ir naudingo. O pamatę kažką inovatyvaus, tai panaudojame pas save viešbutyje “, – pasakojo Kėdainiuose viešėjęs viešbučio skyriaus vadovas.

Vienas iš gražaus bendradarbiavimo pavyzdžių – profesinio rengimo centro profesijos mokytojo Dariaus Biriuko darbas kartu su barmenu iš Turkijos Burak Reis Sunay. Jie ne tik demonstravo savos gamybos kokteilius, bet ir dalinosi receptais, jų kūrimo eiga.

„Mes čia jaučiamės kaip namuose, čia mums labai patogu ir smagu. Kolegos mums padeda, randame visų mums reikalingų produktų. Centro darbuotojai padeda organizuoti mūsų laisvalaikį. Esame už viską dėkingi“, – teigė Z. Özorman.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.