Liepos 28-ąją prie Liepų alėjoje tyvuliuojančio tvenkinio žmonėms su negalia įrengtoje poilsiavietėje rinkosi žvejai iš Kėdainių, Kauno ir Panevėžio.

Šios žvejų varžytuvės vyko tęsiant veiklą pagal Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkės Almos Margevičienės parengtą projektą „Sportas mus išlaisvina“. Šis projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Varžybos buvo numatytos liepos 15 dieną, bet dėl karščio atidėtos. A. Margevičienė pasveikino susirinkusiuosius į šventę, palinkėjo sėkmingos žvejybos. Pasveikinti žvejų atvyko ir Kėdainių savivaldybės atstovai. Jiems linkėta sugauti tokią didelę žuvį, kuri pasitiko ant kranto, pagaminta asociacijos auksarankių, vadovaujamų Sondros Žalakevičienės. Žuvis atrodo įspūdingai, nupinta iš vielinio tinklelio ir špagato, papuošta kankorėžiais, apdėta meldais. Kėdainiškis Stasys Antanaitis supažindino dalyvius su taisyklėmis, paskirstė vietas prie tvenkinio. Žvejoti buvo nutarta iki 14 valandos. Diena nebuvo nepakeliamai karšta, bet ganėtinai kaitri, tad žvejams buvo nešiojamas vanduo, vaisiai, taip pat siūlomi užkandžiai ir kava. Ypatingo pasisekimo ir įvertinimo sulaukė Sabinos Antanaitienės šviežiai paraugti agurkėliai. Jie gaivino ir žvejus, ir jų palaikytojus, kurie naudojosi savo padėtimi ir laiką leido pavėsinėse, kartas nuo karto pasidomėdami, kaip sekasi žvejams. O jiems sekėsi neypatingai. Gal žuvims buvo per karšta, gal nenorėjo kilti į paviršių. Net masalas jų negundė. Bet, anot panevėžiečio Alvido Bajorūno, svarbiausia – susitikti, pabendrauti. Jis sakė gavęs net keturis pakvietimus, bet pasirinkęs Kėdainius.

Tai mus, kėdainiškius, labai nudžiugino. 14 valandą žvejai ne iš karto suskubo sudėti meškeres, bet viskam ateina pabaiga, taip pat ir varžyboms. Buvo pasvertos sugautos žuvelės, paaiškėjo laimėtojai. Pirmąją vietą laimėjo Gintaras Kunskas, antrąją – Kęstutis Kisielius, abu panevėžiečiai. Trečioji vieta atiteko kėdainiškiui Algimantui Vaiciekauskui. Laimėtojai gavo prizus ir medalius. Nenuskriausti liko ir kiti dalyviai, jiems teko atminimo medaliai. Po to žvejai nusifotografavo. A. Margevičienė padėkojo žvejams už dalyvavimą, o sirgaliams už palaikymą. Po apdovanojimų ir padėkų visų – ir laimėtojų, ir dalyvių, ir jų palaikytojų – laukė gardi žuvienė, kuria pasirūpino Regina Šlamienė. Žuvienę visi labai gyrė, Regina sulaukė gausybės komplimentų. Pabendravome, pasikalbėjome, pasidalinome savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Net nepajutome, kaip saulė persirito į popietę. Nusprendę dar ne kartą susitikti, išsiskirstėme su gera nuotaika ir tokiais pat įspūdžiais.

Rasa Stankevičienė
Užs. Nr. 104