Kėdainiuose apsilankė UAB „Structum“ komanda ir jos partneriai. Kaip pranešė rajono savivaldybė, jie apžvelgė neseniai finišavusį jau aštuntąjį „Structum“ komandos rengiamą projektą „Išmanusis miestas“.

Projektas kasmet kuria platformą, kurioje susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Dalyviai pateikia idėjas ir projektus, atitinkančius projekte dalyvaujančių savivaldybių poreikius bei lūkesčius.

Projekto dalyviai kėdainiečiams siūlė, kaip galima būtų praturtinti senamiestį, įveiklinti buvusį kolegijos pastatą, kuriame dabar laikinai glaudžiasi Kėdainių kultūros centras.

Per aštuonerius metus yra sukurti 206 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas, Tauragėje statoma arena. Dalyviai yra motyvuojami rengėjų ir rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais (prizinis fondas 10 000 €) bei dovanomis.

Konkurso „Išmanusis miestas“ sumanytoja Ignė Dutova pasidžiaugė, kad Kėdainiai dalyvauja šiame projekte, nes tai puiki galimybė atrasti partnerių, pasisemti idėjų ir pakeisti vieną ar kitą vietą.

Tomas Ambroza ir Saulė Kavaliauskaitė konkursui parengė savo projektą, kaip pagyvinti Nevėžio krantinę Kėdainių senamiestyje. Pasak jų, tai tik preliminarus matymas. „Mes atlikome kėdainiečių apklausą, domėjomės, ko žmonėms trūksta, ką norėtų matyti nauja. Atsižvelgę į pageidavimus, pasiūlėme krantinėje statyti skaidrų statinį. Tačiau patiems kėdainiečiams reikia spręsti, ar tokios idėjos reikia“, – susitikime sakė T. Ambroza.

„Structum“ komanda Kėdainiuose lankėsi kartu su partneriais – statybų, naujų sprendimų atstovais. Jie supažindino su projektavimo ir statybų naujienomis.

Panašios naujienos