Pirmadienį Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis priėmė neeilinį svečią iš JAV – NASA astronautą, „Space Shuttle“ misijų vadą Karolį Josephą Bobko – Bo. Šio legendinio astronauto šaknys – Kėdainių krašte, tad vienas pirmųjų, į kosmosą kilusių JAV astronautų turi ir lietuviško kraujo. 

Susitikimo savivaldybėje metu O. Kačiulis svečiui įteikė atminimo dovanų bei pakvietė apsilankyti dar kartą.

Susitikimo savivaldybėje metu O. Kačiulis svečiui įteikė atminimo dovanų bei pakvietė apsilankyti dar kartą.

Tai – jau antroji 77 metų astronauto viešnagė Kėdainių rajone. Prieš keturis metus jis, kartu su žmona ir dukra, Kėdainių krašte ieškojo savo šaknų – lankėsi bažnyčioje, kurioje susituokė jo seneliai, kapinėse dairėsi prosenelių kapų.
Tris kartus į kosmosą skridęs JAV karinių oro pajėgų pulkininkas minėjo, kad apie lietuviškas savo šaknis ir šeimos istoriją iš Amerikoje gimusios mamos žinojęs mažai, nes jos tėvai mirė, kai ši buvo nedidelė.
Svečiui pavykę rasti informacijos, kad jo seneliai Mykolas Sagatis ir Petronėlė Gineitaitė 1889 metais susituokė Apytalaukio parapijos bažnyčioje. Vėliau seneliai, su vieninteliu savo vaiku, išvyko į JAV. Čia jiems gimė dar trys vaikai. Astronauto mama Veronika Sagatis buvo jauniausia.

Prieš ketverius metus K. J. Bobko aplankė Apytalaukio bažnyčią, kurioje susituokė svečio seneliai.

Prieš ketverius metus K. J. Bobko aplankė Apytalaukio bažnyčią, kurioje susituokė svečio seneliai.

„Prieš ketverius metus vykusi viešnagė jūsų krašte buvo labai įdomi – ypač savo akimis pamatyti, kaip atrodo mano protėvių žemė, apžiūrėti senelių žemę. Tačiau ir vizitas šiandien buvo įdomus – domėjausi, ką Kėdainių žmonės dirba, veikia, kokiais verslais užsiima“, – susitikimo savivaldybėje metu kalbėjo svečias.
Svečias aplankė ir savo tolimus giminaičius. „Labai smagu juos aplankyti – jie labai malonūs ir vaišingi“, – pridūrė amerikietis.
O kaipgi astronauto nepaklausi įdomiausio klausimo: „Kaip ta mūsų Žemė atrodo iš kosmoso ir ar sutikote kokių nors „mažų draugų kosmose?“, – pasiteiravo svečio O. Kačiulis.
„Ateivių niekada nesutikau ir, tiesą pasakius, nesitikėjau susitikti. Bet nesu toks išdidus ir pasipūtęs, kad teigčiau, kad mes visoje visatoje esame vieninteliai protingi sutvėrimai. NASA per paskutinius kelerius metus rado dar kelias planetas, kurios taip pat skrieja aplink mūsų Saulę. Tad natūraliai kyla klausimas – ar tose planetose nėra tokių pat gyvų būtybių, kaip ir mes?“, – atsakė lietuviškų šaknų turintis astronautas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.