Šilumos tiekėjai tiekti šilumą jau pasiruošę, tuo tarpu daugiabučiai – dar ne visi. Kadangi ir rugsėjis buvo daugiausia šiltas bei saulėtas, šildymo sezonas rajone prasidės vėliau nei pernai, kai šildymo sezono pradžia buvo paskelbta jau rugsėjo 26-ąją. 

Tiekėjai jau pasirengę

Akcinė bendrovė „Panevėžio energija“ jau pasiruošusi tiekti šilumą Kėdainių rajone esantiems vartotojams. Atlikti  šilumos, elektros, kuro ūkio įrenginių remonto darbai, patikrinti miesto ir rajono katilinių įrenginiai. Atlikti ir kasmetiniai šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, kurių metu yra nustatomos susidėvėjusios, korozijos pažeistos šilumos trasų vietos. „Išbandyti ir suremontuoti vamzdynai leis išvengti galimų gedimų šildymo sezono metu ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą vartotojams“, – teigia AB „Panevėžio energijos“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė.

Bendrovės atstovė primena, kad ruošdamiesi naujam šildymo sezonui visi prie centralizuotos šilumos tiekimo  sistemos prijungtų pastatų savininkai, daugiabučių namų valdytojai, administratoriai, pastatų šildymo ir (ar) karšto vandens sistemų prižiūrėtojai privalo turėti parengtus, teisės aktuose nustatyta tvarka įformintus ir galiojančius dokumentus.

AB „Panevėžio energija“ Kėdainių šilumos tinklų rajono duomenimis, yra gauti tik 33 proc. pasirašytų pastato šilumos įrenginių parengties 2020–2021 metų šildymo sezonui aktų. „Tačiau tikimasi, kad netrukus bus pristatyti ir likusieji aktai, nes pagrindiniai darbai – namų šilumos punktų ir šildymo sistemų hidrauliniai bandymai, šildymo sistemų ir šilumokaičių plovimai yra atlikti (78 proc.)“, – tikisi bendrovės atstovė.

Atsižvelgia į temperatūrą

Šilumos tiekėjai primena, kad jie užtikrina nenutrūkstamą reikiamo potencialo šilumnešio (šilumos) tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. Tuo tarpu pastatų savininkai, daugiabučių namų valdytojai, administratoriai, karšto vandens sistemų prižiūrėtojai turi užtikrinti šildymo ir karšto vandens sistemų paleidimą, oro šalinimą bei tolygų visų pastato patalpų šildymą ir karšto vandens tiekimą.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali pradėti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų.

Kompensacijos gyventojams už šildymą ir karštą vandenį pradedamos skaičiuoti savivaldybei paskelbus oficialią šildymo sezono pradžią.

Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10° C.

Šilumos kaina nedidėja

Bendrovė taip pat praneša, kad nuo spalio 1 dienos jos tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainos nesikeičia, išlieka tokios pat kaip ir nustatytos rugsėjo mėnesį.  Rugsėjo mėnesį nustatyta vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 4,12 ct/kWh (be PVM).

Palyginus su praėjusių metų spalio mėnesiu, šį spalį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina 11 proc. mažesnė. Nuo spalio 1d. nesikeičia ir karšto vandens kaina.

Vadovaudamasi LR šilumos ūkio įstatymu bei Valstybinės  energetikos reguliavimo tarybos patvirtintomis Šilumos ir karšto vandens kainų nustatymo metodikomis, AB „Panevėžio energija“ privalo perskaičiuoti šilumos ir karšto vandens kainas kas mėnesį. Šilumos kainos pasikeitimui kas mėnesį turi įtakos tik pirkto kuro ir šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų  kainos, kurios šilumos kainą gali didinti ar mažinti.

Pasak AB „Panevėžio energija“ atstovės spaudai D. Paulauskienės, šilumos kaina šių metų spalio mėnesį yra mažiausia per 13 metų. Tai lėmusios kasmet vykdomos bendrovės investicijos į  šilumos tinklų rekonstravimą ir biokuro plėtrą, siekiant didesnio šilumos gamybos ir perdavimo efektyvumo.

Rekonstruoja ir tiesia naujas trasas

Bendrovė kasmet vykdo investicinius šilumos tinklų rekonstravimo projektus, kurių metu seni susidėvėję šilumos tinklų vamzdynai yra pakeičiami naujais. Šiais metais AB „Panevėžio energija“ vykdė du tęstinius projektus, kurie šiemet ir bus pabaigti.

Projekto „Kėdainių miesto šilumos tinklų rekonstravimas“ metu  jau atnaujintidaugiau kaip du kilometrai vamzdynų Dotnuvos, J. Basanavičiaus, Ramybės sk., Lauko, Žemaitės, S. Jaugelio Telegos, Šėtos, Josvainių, Mindaugo, Sodų, Respublikos gatvių zonose bei Melioratorių gatvėje Vilainiuose. Į Kėdainių šilumos tinklų rekonstravimą  investuota 588 tūkst. eurų.

Įgyvendinant projektą „Naujų šilumos tinklų statyba AB „Panevėžio energija“, pastatytos naujos šilumos trasos Kėdainiuose bei Gudžiūnuose. 153 metrų ilgio šilumos tiekimo nauja trasa jau sumontuota prie J. Basanavičiaus g. prieigų Kėdainiuose. Prie miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinklų prisijungtas daugiabutis gyvenamasis namas. Siekiant šilumą tiekti vartotojams iš vienos Gudžiūnų katilinės, užkonservuojant mokyklos katilinę, Gudžiūnų gyvenvietėje sumontuota nauja 201 metro ilgio šilumos trasa. Į Kėdainių šilumos ūkį, tiesiant naujas šilumos trasas, investuota 82,5 tūkst. eurų.

Šiais metais pradėtas ir kitąmet toliau bus tęsiamas projektas „AB „Panevėžio energija“ šilumos tinklų rajonų šilumos tinklų rekonstravimas“. Šią vasarą  jau rekonstruota  860 metrų  šilumos tinklų A. Kanapinsko, Gegučių, Respublikos gatvių atkarpose Kėdainiuose. Investicijos į atnaujintus centralizuoto šilumos tiekimo tinklus sudarys 262 tūkst. eurų.  

Kėdainių šilumos tinklų rajone AB „Panevėžio energija“ eksploatuoja 47 km ilgio šilumos tinklus. Apie 73 proc. visų šilumos vamzdynų jau rekonstruota.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. kaina

    Jei svarbi šildymo kaina, vertėtų pasidomėti kitokia šildymo sistema, jei esama netenkina.. Aš dabar pasidariau židinį, labai gražu ir smagiai šildo, kol kas patenkintas.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.