Atminties skvere Kėdainiuose pražydo sakuros. Pirmieji žiedai J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių sankryžoje esančiame skvere medelių lają šiemet papuošė vėlai – gegužės viduryje, pasitikdami Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Galbūt žiedai slėpėsi dėl šalto ir vėluojančio pavasario. Pernai pirmuosius sakurų žiedus kėdainiečiai fiksavo jau pirmąją gegužės savaitę.

Sakurų parkas Atminties skvere pradėtas sodinti 2016 metais, taip pat 2017 metais. Šiuo metu parke auga netoli trijų dešimčių medelių. Šlaite žydinčios japoniškos vyšnios turėjo būti ne vienintelės – planuota parkelį plėsti žemyn, beveik iki J. Basanavičiaus gatvės šaligatvio. Tačiau per pastaruosius trejus metus, taip pat ir šiemet, naujų sakurų nebuvo pasodinta.

Pasak rajono savivaldybės tarybos nario, kadenciją baigusio rajono mero S. Grinkevičiaus, sakuros Atminties skverui buvo parinktos neatsitiktinai. „Sakuros simbolizuoja atgimimą. Tad šiame Atminties skvere, kaip vilties ir atgimimo simbolis, jos ypač prasmingos. Šiandien daug pasaulio ir net Lietuvos miestų perėmę šią idėją ir puošiasi sakurų parkais“, – dėl netęsiamos idėjos kasmet sodinti naujus medelius apgailestavo rajono tarybos narys.

Savivaldybė praėjusiais metais neslėpė, kad sakurų parko sodinimo ir kitų objektų statymo plėtra Atminties skvere stabdoma. „…nuspręsta susilaikyti ten toliau sodinant medžius ir statant kitus objektus. Paaugus medžiams ir kitiems augalams bei iki galo užbaigus paminklinius kauburėlius, geriau matysis, koks gi formuojasi realus vaizdas. Tik tada bus sprendžiama dėl sakurų sodo plėtros“, – prieš metus buvo rašoma mero patarėjos atsakyme. Kol kas pokyčių nėra ir šiemet.

(„Kėdainių mugės“ nuotr.)