Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, praėjusią naktį visoje šalies teritorijoje įsigaliojo karantinas. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808. Vadovaujantis šiuo nutarimu Kėdainių rajono savivaldybėje buvo įvesti patys įvairiausi apribojimai.


Judėjimas savivaldybės viduje:

 • Keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumo ribojimas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Miesto viešajam transportui taikomos ypatingos saugumo priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse, autobusuose sudaromos galimybės keleiviams dezinfekuoti rankas, keleivių įsodinimas vykdomas atidarant visas duris.
 • Draudžiamas bilietų įsigijimas autobuse. Bilietai įsigyjami spaudos kioskuose, Kėdainių autobusų stotyje, prekybos tinklo AIBĖ parduotuvėse.

Viešajame ir privačiame sektoriuose:

 • Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu. Kėdainių rajono savivaldybės vadovai įspėja gyventojus, kad nevyktų į valstybės ir savivaldybės institucijas, įstaigas ir organizacijas, o rūpimus klausimus spręstų nuotoliniu būdu, t. y. skambintų telefonu, rašytų elektroninius laiškus (Savivaldybės administracijos darbuotojų kontaktai nurodyti internetinėje svetainėje www.kedainiai.lt, /go.php/Kontaktai448680).
 • Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
 • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
 • Visų atviruose ir uždaruose erdvėse organizuojamų renginių bei susibūrimų draudimas: sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veiklos draudimas, išskyrus individualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu.
 • Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus kai maistas gaminamas išsinešti arba kitais būdais pristatomas gyventojams.
 • Parduotuvių, išskyrus maisto prekių; prekybos ir pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose; turgaviečių, išskyrus maisto, veikla draudžiama, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.
 • Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.
 • Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.
 • Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.


Švietimo įstaigų darbo organizavime:

 • Stabdoma ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavime:

 • Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:

Veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius.

Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas.

Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymas, gydančio gydytojo leidimu.

Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą.

 • Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:

Paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.

Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose.

Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų atidėjimas.

Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas.

Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.

Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

Vaistinių veiklos perorganizavimas siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.


Visuomenės sveikata:

Visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas.

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas.

Kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.

Socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavime:

 • Draudžiamas lankymas visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
 • Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.
 • Visoms veikiančioms religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.