Naujos gatvės bei šaligatviai, sutvarkyta lietaus kanalizacija, daugiabučių namų kiemai. Vietoje sovietmečiu iš blokų suręstų žaidimo aikštelių iškils šiuolaikinės pramogų zonos vaikams. Šie darbai, kvartalinė miesto daugiabučių renovacija, jau prasidėjo Kėdainiuose, du nemažus kvartalus planuojama kapitaliai sutvarkyti iki kitų metų vasaros pabaigos. Savo eilės laukia ir kitos miesto erdvės. Kas jas renovuos, dar nėra aišku, vyksta pirkimų procedūros.


Kvartalus atnaujins Kėdainių bendrovė

Pagaliau Kėdainiuose startavo nemažai ginčų bei aistrų tarp politikų kėlęs kvartalinės renovacijos projektas. Praėjusią savaitę pasirašyta sutartis su konkursus dviem kvartalams atnaujinti laimėjusia bendrove „Doresta“.

Šie darbai buvo numatyti dar praėjusiais metais, dirbant šiuo metu kadenciją baigusiems rajono vadovams. Buvo parengti statybos projektai, kuriuose nurodyta, kaip turėtų keistis sovietmečiu iškilę ir iki šiol rimtesnio remonto nematę daugiabučių namų kvartalai.

Konkursus laimėjusi Kėdainių bendrovė „Doresta“ kapitaliai renovuos du kvartalus. Pirmasis jų – teritorija, esanti tarp Liaudies, A. Kanapinsko, Janušavos ir Respublikos gatvių. Šios erdvės sutvarkymas kainuos 548 tūkst. 837 eurus.

Kitas kvartalas, kuriame taip pat darbuosis „Doresta“ – tarp Tilto, J. Žemaitės ir J. Basanavičiaus gatvių esanti erdvė. Jos rekonstrukcija kainuos šiek tiek daugiau – 691 tūkst. 516 eurų.

Abiejose sutartyse numatyta, kad visi darbai turi būti atlikti per metus. Atsižvelgiant į nenumatytas aplinkybes, terminas gali būti pratęstas dar 2 mėnesiams.

Kadenciją baigęs meras džiaugiasi darbų tęstinumu

„Iš tiesų labai smagu, kad duotas startas dar anksčiau suplanuotiems darbams – daugiabučių namų kvartalų renovacijai.

Žinau ir tikiu, jog baigus visus suplanuotus darbus šios erdvės pasikeis neatpažįstamai. Bus sutvarkyti ne tik namų kiemai, šaligatviai bei gatvės, net ir atsiras modernių, šiuolaikiškų vaikų žaidimo aikštelių. O tai labai svarbu paverčiant mūsų miestą jaunoms šeimoms patrauklia vieta. Tai bus puikai paskata patiems gyventojams puoselėti viešąsias erdves.

Gyvenant patogioje, saugioje bei estetiškoje aplinkoje neabejotinai smagiau. Neabejoju, jog nepaisant remonto metu laukiančių laikinų nepatogumų, žmonės tai įvertins“, – sakė kadenciją baigęs Kėdainių meras Saulius Grinkevičius.


Kapitalinė rekonstrukcija – pirmąkart po sovietmečio

„Bus visiškai pakeista gatvių danga. Keisime ir gatvių elementus – bordiūrus, kapitaliai tvarkysime šaligatvius, vietoje senosios jų dangos klosime trinkeles.

Tvarkydami daugiabučių kiemus naujai įrengsime ir šiuolaikiškas vaikų žaidimų aikšteles, kurių iki šiol nebuvo“, – sakė Kėdainiuose veikiančios statybų bendrovės „Doresta“ direktorius Donatas Masiokas.

Šiuos darbus pagrįstai galima vadinti „istoriniais“, nes jie bus atliekami pirmą kartą nuo sovietmečio, kai šie daugiabučiai buvo pastatyti. Iki šiol jokio rimtesnio miesto kvartalų tvarkymo dar nėra buvę.

„Iš esmės ardysime viską, ką rasime ir įrengsime naujai, naudodami šiuolaikiškas, kokybiškas medžiagas bei technologijas“, – reziumavo du Kėdainių kvartalus renovuosiančios bendrovės „Doresta“ vadovas.

„Atlikus numatytus darbus, minėtų kvartalų teritorija žymiai pasikeis, nes bus atnaujinti takai, gatvės, automobilių stovėjimo aikštelės, vejos, naujai įrengiamos vaikų žaidimų, automobilių stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai ir kt.“, – „Kėdainių mugei“ sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius.


Tvarkys ir lietaus kanalizaciją

Viena problemų, dėl kurios kenčia daugiabučiuose gyvenantys žmonės, ne tik prasta kiemų būklė, bet ir pasenusios ir savo funkcijos nebeatliekančios lietaus vandens surinkimo sistemos. Dėl to, per didesnes liūtis ne viena gatvė ar kiemas patvinsta ir virsta improvizuotu, urbanistiniu ežeru.

Prasidėjus kvartalinei renovacijai, šių problemų išsprendimui bus skiriama nemažai dėmesio.

„J. Žemaitės gatvės kvartale lietaus nuotekos nebuvo įrengtos, todėl šias sistemas montuosime naujai. Liaudies gatvės kvartale lietaus vandens surinkimo sistema veikia, todėl atliksime tik dalinę jos renovaciją“, – „Kėdainių mugei“ sakė bendrovės „Doresta“ direktorius D. Masiokas.


Gyventojų laukia laikini nepatogumai

Projekte numatyta, kad renovuojamus kvartalus juosiančios gatvės turės būti iš esmės pertvarkomos. Nuskutamas ir nauja danga keičiamas ne tik asfaltas, bet ir po juo esantis skaldos sluoksnis.

„Laukia nemažai darbų, todėl eismą teks neišvengiamai riboti. Aišku, tai sukels nepatogumų vietos gyventojams. Tačiau be jų neįmanoma atlikti kokios rimtesnės rekonstrukcijos“, – apie kilsiančias problemas perspėjo statybų bendrovės „Doresta“ vadovas D. Masiokas.

Pasak bendrovės „Doresta” vadovo Donato Masioko, Kėdainiuose prasidėsiančius darbus pagrįstai galima vadinti „istoriniais”, nes jie bus atliekami pirmą kartą nuo sovietmečio, kai daugiabučiai buvo pastatyti. Iki šiol jokio rimtesnio miesto kvartalų tvarkymo dar nėra buvę.

Šiuo metu jau ruošiamas darbo projektas, o darbininkų ketinama sulaukti jau rugsėjo mėnesį.

„Šiems dviems kvartalams atnaujinti tyrime lygiai metus. Bet mes stengsimės visus darbus padaryti kiek anksčiau, iki kitų metų birželio 1 dienos“, – sakė verslininkas.

Šiais metais planuojama atlikti didžiąją dalį paruošiamųjų darbų, o jau kitų metų vasaros pradžioje pradėti kiemų tvarkymą.


Kapitalinė pertvarka – ir kituose miesto kvartaluose

Planuojama iš esmės pakeisti ne tik šiuos du kvartalus, kur jau neilgai trukus pradės darbuotis „Doresta“, bet ir kitas miesto erdves.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus, šiuo metu dar vykdomos viešųjų pirkimų procedūros ir kitų kvartalų rangos darbams atlikti.

Numatyta kompleksiškai atnaujinti aštuonių daugiabučių namų kvartalus:

  • teritorijoje, apribotoje Liaudies, A. Kanapinsko, Janušavos ir Respublikos gatvėmis;
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Žemaitės ir Tilto gatvėmis;
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Rasos, Pavasario ir Mindaugo gatvėmis;
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Knypavos ir Josvainių gatvėmis (I dalis);
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Respublikos, Liaudies, A. Kanapinsko ir Rasos gatvėmis;
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Parakinės, Algirdo ir Kęstučio gatvėmis;
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus, Knypavos ir Josvainių gatvėmis (II dalis);
  • teritorijoje, apribotoje J. Basanavičiaus ir Lauko gatvėmis bei Ramybės skveru.

Panašios naujienos