COVID-19 susirgimai kopia į rekordines aukštumas, padidėjo ir norinčiųjų atlikti PGR tyrimą Kėdainių rajono mobiliajame patikros punkte. Nors susirgimų skaičius pastarąsias savaites sparčiai auga, tačiau ligoninėse situacija – stabili. Ne išimtis – ir Kėdainių ligoninė. Neseniai įstaigoje sumažintas lovų skaičius koronavirusu sergantiems ligoniams – iš 60 jų liko 35.

Kaip ketvirtadienio rytą „Kėdainių mugei“ sakė skyriui vadovaujanti gydytoja Kristina Šlepavičienė, skyriuje gydomi aštuoni ligoniai. Reanimacijos skyriuje nėra nė vieno, sergančio šia liga.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja, jog mobilusis punktas dėl išaugusių testavimo apimčių dirba ilgiau.

„Rajono gyventojus informuojame, kad ir šeštadienį mobilusis patikros punktas dirbs ilgiau – dviem pamainomis: darbo dienomis ir šeštadienį mobilaus punkto darbo laikas nuo 8.00 iki 16.00 val., – rašoma PSPC pranešime.

Sausio 24 d. mobiliajame patikros punkte PGR tyrimui buvo užsiregistravę 220 žmonių, 11 iš jų tirtis neatvyko, 116 sulaukė teigiamo PGR tyrimo atsakymo.  Sausio 25 d. PGR tyrimui užsiregistravo 236 žmonių, 6 iš jų neatvyko, 146 patvirtinti teigiami PGR tyrimo atsakymai. Sausio 26 d. tyrimui užsiregistravo 232, iš jų 14 neatvyko, 154 PGR tyrimų atsakymai buvo teigiami.

Į Kėdainių mobilųjį patikros punktą atvyksta ir iš Raseinių, Kauno bei Jonavos rajonų. Mūsų rajono gyventojai tirtis taip pat vyksta į aplinkinių rajonų mobiliuosius patikros punktus.

Registruotis į mobilųjį punktą galima Karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808 arba internetu  www.1808.lt bei www.koronastop.lt.

Kilus klausimams, bet ne registracijai, galima skambinti mobilaus punkto koordinatorei Raimondai Pučėtienei telefonu 8 687 60141.

Užsiregistravusių, bet negalinčių atvykti tyrimui, prašoma atšaukti registraciją, kad į jų vietą galėtų užsiregistruoti kitas asmuo, kuriam šis tyrimas reikalingas.

PGR tyrimui atvykstama automobiliu, bet galima ateiti ir pėsčiomis. Atvykstant, būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.

Parengta pagal Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninės inf.

A. Raicevičienės nuotr.