Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė mokesčio už gamybinių atliekų priėmimą ir apdorojimą didinimui.

Už sprendimo „Dėl pritarimo atliekų priėmimo ir apdorojimo Kauno regioniniuose sąvartynuose, mechaninio biologinio apdorojimo ir mechaninio atliekų rūšiavimo įrenginiuose, žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse mokesčiui“ projektą balsavo visi valdančiosios daugumos politikai.

Prieš šį sprendimo projektą taryboje buvo tik vienas balsas – frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ seniūno Sauliaus Grinkevičiaus (kiti frakcijos nariai susilaikė, taip pat balsuojant susilaikė „Kėdainių rajono valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ frakcija).

Patvirtinta, kad nuo balandžio 1-osios už gamybinių atliekų, neturinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą fiziniams ir juridiniams asmenims bus skaičiuojamas 100 eurų (be PVM) mokestis už toną, o už turinčių asbesto – 110 eurų (be PVM) už toną. Iki šiol šis mokestis buvo atitinkamai 80 eurų ir 100 eurų už toną.

Kaip rašoma aiškinamajame rašte, tokį sprendimą priėmė VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ visuotiniame dalininkų susirinkime, o kainos kyla dėl padidėjusio mokesčio už aplinkos teršimą sąvartyne tarifo.

Gamybos ir kitos ūkinės veiklos atliekos yra įmonių veiklos metu susidarančios atliekos, kurios nėra komunalinės, todėl nebūtinai gali būti tvarkomos savivaldybių organizuojamose komunalinių atliekų tvarkymo sistemose.
„Kėdainių mugės“ inf.