Nuo šiandien, lapkričio 18 dienos, Kėdainiuose pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas, kuriame automobiliu atvykusiems kėdainiečiams paimami mėginiai iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti.

Mobilus punktas įsteigtas priešais Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą, Budrio g. 5, prie „Camelia” vaistinės. Didžiulė palapinė buvo sumontuota praėjusį šeštadienį, o šios savaitės pradžioje atkeliavo mobilieji nameliai personalui ir priemonėms. Jau pirmosiomis punkto veikimo minutėmis trečiadienį prie aptverto įvažiavimo į punkto teritoriją išsirikiavo keletas automobilių. Įvažiuoti į palapinės, kuriame paimami mėginiai, vidų galima sulaukus darbuotojo kvietimo. Paėmus tepinėlį, automobiliu išvykstama pro kitą palapinės angą.

Mobilaus punkto paslaugas koordinuoja ir teikia VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. Registracija į mobilų punktą vykdoma per Karštąją liniją trumpuoju numeriu 1808 arba internete adresu www.1808.lt. Gavus Karštosios linijos SMS žinutę apie registracijos laiką ir vietą, būtina ją išsaugoti.

Mobilusis punktas dirba kasdien nuo 8.00 iki 16.00 val., šeštadienį ir sekmadienį nuo 8.00 iki 12.00 val.

Sprendimą steigti mobilųjį punktą Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų ištyrimui dėl COVID-19 ligos lapkričio 5 d. priėmė Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, atsižvelgdamas į nepalankią epideminę situaciją dėl koronaviruso infekcijos plitimo mūsų rajone. Mobilieji punktai jau veikia arba šiomis dienomis bus atidaryti įvairiose kitose šalies savivaldybėse.

Papildyta: VšĮ Kėdainių PSPC informacija, kaip užsiregistruoti tyrimui ir kaip elgtis atvykus

KUR KREIPTIS DĖL IŠTYRIMO?

 • Skambinti į Karštąją liniją telefono numeriu 1808.
 • Registruotis internetu Karštosios linijos tinklapyje www.1808.lt
 • Nurodžius savivaldybę, būsite nukreipti ir užregistruoti į mūsų rajono mobilųjį punktą.

KAIP ATVYKTI?

 • Jūsų nurodytu telefono numeriu gausite SMS žinutę su nuoroda, kada ir kur atvykti. Žinutę išsaugokite!
 • Likus 10 min. iki skirto laiko, atvykite automobiliu į Budrio g. 5, Kėdainiai. Sekite nuorodas!

KĄ TURĖTI?

 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • Karštosios linijos atsiųstą žinutę mobiliajame telefone.

KAIP ELGTIS, ATVYKUS Į MOBILŲJĮ PUNKTĄ?

 • Privažiavę prie mobiliojo punkto teritorijos, sustokite prie “STOP” ženklo ir laukite darbuotojo nurodymų.
 • Nelipkite iš automobilio ir neatidarykite langų, kol mobiliojo punkto darbuotojas nurodys tą padaryti.
 • Darbuotojui paprašius, pro uždarytą langą parodykite SMS žinutę mobiliajame telefone .
 • Darbuotojui paprašius, priglauskite prie automobilio lango stiklo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • Darbuotojui parodžius, atidarykite langą, nusiimkite veido kaukę ir pasiruoškite tepinėlio paėmimui.

PO TEPINĖLIO PAĖMIMO

 • Išvažiuokite iš mobiliojo punkto teritorijos, sekdami nuorodas.
 • Grįžkite namo ir iki tyrimo rezultatų būkite izoliacijoje.
 • Informaciją apie tyrimo rezultatus gausite trumpąja SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

Papildyta: Paros sergamumo duomenys – rekordiniai

Preliminariais duomenimis, pateikiamais Registrų centro Sergamumo COVID-19 liga savivaldybėse švieslentėje, Kėdainių rajono gyventojams per praėjusią parą atliktas 221 tyrimas dėl koronaviruso, teigiamų tyrimų skaičius – 63. Tai didžiausias teigiamų tyrimų atsakymų skaičius per parą rajone.

Visoje šalyje, preliminariais duomenimis, per praėjusią parą patvirtinti 1935 COVID-19 atvejai.  Tikslius duomenis apie vidurdienį skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Savivaldybių švieslentėje pateikiamais duomenimis, per praėjusią parą Kėdainių rajone daugiausia atvejų patvirtinta 50–59 metų amžiaus (18 atvejų) ir 40–49 metų amžiaus gyventojams (15 atvejų). 30–39 metų amžiaus gyventojų grupėje patvirtinti 9 atvejai, tiek pat susirgo 60–69 metų gyventojų. 5 susirgimai patvirtinti 10–19 metų amžiaus grupėje.

Lapkričio 18 dienos ryto Sergamumo koronavirusu virtualaus žemėlapio duomenimis, koronavirusine infekcija rajone serga 425 žmonės. Iš viso nuo pandemijos pradžios Kėdainių rajone registruoti 508 ligos atvejai, 76 žmonės yra pasveikę, 5 mirė, dar 2 žmonės, sirgę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių.

Epidemiologai patvirtina, kad aiškinantis apie žmonių užsikrėtimo aplinkybes yra pastebima, kad kreiptasi per vėlai, kai jau vos už kelių dienų reikia rimtos medicininės pagalbos ligoninėje ir padėti yra labai sunku. „Minėtų mirčių mūsų krašte atvejais netektys šeimas taip pat ištiko maždaug po savaitės, kai ligoniams buvo nustatytas COVID-19. Tai rodo, kad buvo stipriai uždelsta kreiptis į medikus. Ir visai nesvarbu amžius – visi susirgę į medikus turi kreiptis laiku, vos tik pajutę simptomus. O susirgę COVID-19 turi ypatingai ir visomis išgalėmis saugoti savo vyresniojo mažiaus artimuosius: tėvus ir senelius. Jeigu šeimoje yra vaikų – tai taip pat didelė rizika pernešti ligą senoliams ar turintiems lėtinių ligų“, – įspėjama Kėdainių rajono savivaldybės lapkričio 17 d. pateiktoje epidemiologinės situacijos apžvalgoje.

Preliminariais duomenimis, sergamumo COVID-19 liga rodiklis Kėdainių rajone per paskutines 14 dienų 100 tūkst. gyventojų yra 758,6 (Lietuvoje – 740,9).