Rinkimai 2020

LR Seimo rinkimų 2020 balsavimas namuose ir saviizoliacijoje prasidėjo šiandien, penktadienį ir tęsis dar rytoj šeštadienį (spalio 9-10 dienomis).

Kėdainių rinkimų apygardoje Nr. 43 namuose balsuos 2200 rinkėjų.

Balsuoti namuose turi teisę ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai. Kėdainiuose šiuo metu saviizoliacijoje yra iki dešimties asmenų, turėjusių artimą kontaktą su sergančiuoju ir apie pusantro šimto, grįžusiųjų iš užsienio. Tačiau norinčių pasinaudoti galimybe balsuoti neatsirado.

Vakar pasibaigė išankstinis balsavimas. Kėdainių rinkimų apygardoje iš anksto pabalsavo 1900 rinkėjų.

Iš viso Kėdainių rinkimų apygardoje yra 35 004 rinkėjų.

Išankstinis balsavimas truko keturias dienas – nuo spalio 5 d. iki spalio 8 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galėjo nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Balsavimas apylinkėse – sekmadienį

Sekmadienį, spalio 11 d. visi rinkėjai laukiami rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Rinkėjo kortelių šiais metais nėra. Rinkėjai gavo informacinius pranešimus apie balsavimą. Jei kas ir negavo, jie yra laukiami rinkimų apylinkėje, kurioje įprastai balsuodavo.

Primename rinkėjams, kad einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį.

Prašo susilaikyti nuo pažymėtų biuletenių nuotraukų publikavimo

Stebėdama atvejus, kai prasidėjus balsavimui užsienyje, rinkėjai savo socialiniuose tinkluose ėmė dalintis pažymėtų balsavimo biuletenių nuotraukomis, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rekomenduoja nuo tokių veiksmų susilaikyti.

Jau kurį laiką Lietuvos Respublikos teisės aktai draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose. Šis draudimas atsirado siekiant pažaboti balsų pirkėjus, kurie mainais už piniginį ar kitokį atlygį prašydavo parodyti pardavusio savo balsą rinkėjo pažymėto biuletenio fotografiją.

VRK primena, kad Administracinių nusižengimų kodeksas numato teisinę atsakomybę už rinkėjų balsavimo slaptumo ir balsavimo tvarkos pažeidimus, tačiau VRK yra labiau linkusi apeliuoti į pačių rinkėjų sąmoningumą ir rekomenduoja stengtis išlaikyti balsavimo paslaptį, kadangi pasidalijimas pažymėto arba sugadinto balsavimo biuletenio nuotrauka socialiniame tinklo paskyroje gali daryti įtaką kitų rinkėjų apsisprendimui.

Informacija rinkėjui – 1855

Vyriausiosioji rinkimų komisija kviečia naudotis informaciniu telefono numeriu 1855. Informacinės linijos darbo laikas – nuo 7 iki 20 val. Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų. Skambučio kaina – kaip į savo tinklą pagal savo plano tarifus.

Telefonu 1855 sužinosite:

• ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus;

• kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti;

• apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną nebūsite savo rinkimų apylinkėje;

• kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalėsite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;

• kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą.

Norėdami gauti išsamią informaciją apie Jūsų įrašymą į rinkėjų sąrašą, būsite paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Paskambinę šiuo numeriu, sužinosite rinkimų apylinkę, jos adresą. Informacija teikiama vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų teisinę apsaugą, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik patys pasakę savo adresą, Jūs galėsite pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu esate įrašytas į rinkėjų sąrašą.

Pranešti apie pažeidimus

Telefonu 1855 galite pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Skundai registruojami prisistačius, o atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę, skundai nebus registruojami.

Taip pat VRK labai ragina rinkėjus, turinčius informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, pranešti apie turimą informaciją.

Informuoti apie galimus pažeidimus galima ir trumpuoju VRK informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855. Taip pat – per Lietuvos policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

  1. Na

    Jei nenori grįžusieji iš ušsienio balsuoti, tai ko jie čia atvažiavo? Paplatinti virusą Lietuvoje?

    Atsakyti
  2. Augustinas

    Bet kokia graži nuotraukoje Vilma Samaitienė (šukuosena superinė). Ačiū tau už pasiaukojimą sunkiu pandemijos metu. Tikra patriotė.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.