Kėdainius vėl drebino gatvės krepšinio fiesta po vasaros nakties dangumi. Buvo visko: šilumos, lietaus, sportinio azarto, muzikos, gerai nusiteikusių dalyvių ir žiūrovų iš visos Lietuvos.

Komandų – daugiau nei pernai

Naktinis krepšinio turnyras trys prieš tris vyko naktį iš praėjusio penktadienio į šeštadienį Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centro sporto aikštyne prie miesto parko. Jame dalyvavo net 44 komandos iš visos Lietuvos: Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Utenos, Rokiškio, Šakių ir, žinoma, gausiausiai – iš Kėdainių. 25 komandos jėgas išbandė 1999 metų gimimo ir vyresnių amžiaus grupėje, 14 komandų sudarė jaunesni gatvės krepšinio mėgėjai, o merginų grupėje varžėsi penkios komandos.

„Naktį krepšinį žaisti įdomiau, gatvės krepšinis asocijuojasi su naktimi, šviesomis, muzika, – šypsodamasis teigė kėdainietis Domantas Tiškus, su bendražygiu Donatu Maselskiu sukvietęs sporto mėgėjus į naktinį krepšinio išbandymą. – Atostogų metas rengti turnyro nesutrukdė, atvirkščiai, kaip tik daug kas laisvalaikiu, per atostogas sportuoja, tad komandų susirinko net daugiau nei pernai. Esame labai dėkingi rėmėjams, be kurių tokios varžybos neįvyktų!”

Geros emocijos ir azartas

Varžybos truko po 8 minutes, o ilgesnių pertraukų metu jėgas galėjo išbandyti ne tik krepšininkai, bet ir žiūrovai. Vyko baudų metimo, tritaškių, karavano, metimo iš vidurio konkursai.
„Dalyvaujame dėl linksmumo, o krepšinį žaidžiame kasdien“, – linksmai nusiteikę buvo vieni jauniausių varžybų dalyvių kėdainiečiai Rytis, Jokūbas ir Erikas.

„Stengiuosi dalyvauti kiekvienais metais visur, kur vyksta tokios varžybos. Pavyzdžiui, labai didelė gatvės krepšinio šventė vyksta Pandėlyje, netoli Rokiškio. Šiemet „Facebook‘e“ pamačiau, kad varžybos vyks pas jus. Pasidomėjau, ar galima dalyvauti merginų komandoms, ir atvykome“, – pasakojo devyniolikmetė rokiškietė Simona Antonova. Mergina pastaruosius trejus metus gyvena ir sportuoja Jungtinėse Amerikos Valstijose, o vasaromis atostogauja gimtinėje.

Geromis emocijomis ir puikiai praleistu vakaru džiaugėsi ir žiūrovai bei turnyro partneriai. „Džiugu, kad yra tokių entuziastingų žmonių, kurie suburia įvairaus amžiaus žmones kultūringam laisvalaikiui. Kiek galėdami remiame ir skatiname tokias iniciatyvas. Galbūt šie aktyvūs jaunuoliai palaikys idėją surengti kažką panašaus seniūnijose, kad ši puiki idėja pasiektų kaimo jaunimą“, – planais dalinosi turnyro partnerio Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

Kėdainiečiams sekėsi puikiai

Krepšinio kamuoliai aikštyne bumbsėjo iki pusės dviejų nakties. Po pertraukėlės paaiškėjo ir gatvės krepšinio turnyro nugalėtojai bei prizininkai. 2000 metų gimimo ir jaunesnių žaidėjų grupėje pirmąją vietą užėmė Kaune žaidžiančių krepšininkų komanda „Be pavadinimo“, o štai antri buvo kėdainiečiai „G Būrys“ (Rytis Dambrauskas, Rytis Paunksnis, Danas Mozeris, Saimonas Rauba). 1999 metų ir vyresnių krepšininkų grupėje nugalėjo vilniečių „VSC“ komanda, o antrąją ir trečiąją vietas užėmė kėdainiečiai: „Amžinai perspektyvūs“ (Povilas Dambrauskas, Vismantas Marijošius, Mindaugas Dilys, Kęstutis Zinkus) bei „Atela“ (Gediminas Butkus, Justinas Žirlys, Andrius Žilinskas, Dalius Brigadierius).

Merginų grupėje nugalėtojomis tapo „Malibu“ komanda (Martyna Petrėnaitė, Gailė Kudžmaitytė, Smiltė Petronytė, Martyna Čepaitė).

Baudų metimo konkurso nugalėtojas – Kauno krepšinio mėgėjų lygoje rungtyniaujantis Dainius Aukštikalnis, tritaškių konkurso nugalėtoja – mūsų kraštietė Laurita Jurčiūtė, karavano konkurso nugalėtojas – kėdainietis Laurynas Bunys, o metimo iš vidurio konkurse geriausiai sekėsi irgi kėdainiečiui Tautvydui Šimėnui.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.