Visuomeninė organizacija „Žinau, ką renku“ Lietuvos miestuose organizuoja debatus su kandidatais į Europos Parlamentą. Susitikimas su kandidatais šią savaitę įvyks ir Kėdainiuose.

Gegužės 22 d., trečiadienį, 18 val. debatai vyks Kėdainių miesto rotušėje, ves LRT radijo žurnalistas Edvinas Kučinskas.

„Kėdainių mugė” primena, kad partijų ir politinių susivienijimų kandidatų į EP sąrašuose – ir 4 kėdainiečiai: Sandra Barzdienė – Nr. 19 Liberalų sąjūdžio sąraše, Raivydas Rakauskas – Nr. 15 Laisvės partijos sąraše, Rasa Lemkė – Nr. 18 Taikos koalicijos sąraše, Edvardas Sinickas – Nr. 16 Nacionalinio susivienijimo sąraše.

Prezidento rinkimuose šiemet pasiektas rekordinis net 59% rinkėjų aktyvumas. Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ kviečia „nemesti kelio dėl takelio“ ir taip pat aktyviai domėtis artėjančiais Europos Parlamento rinkimais, kurie vyks birželio 9 d.

Kandidatus bus galima pamatyti gyvai. Rinkėjai kviečiami dalyvauti daugiau nei 20 Lietuvos miestų vyksiančiuose debatuose su kandidatais, o jau nuo šiandien užduoti klausimus kandidatams galima tiesiogiai atnaujintoje platformoje www.zinaukarenku.lt

Pasak organizatorių, svarbu, jog apie Europos Sąjungos problemas būtų diskutuojama ne tik didmiesčių burbuluose ar parlamentų salėse, tačiau ir mažesniuose miestuose bei regionuose, todėl didžioji dalis debatų vyksta mažesnėse Lietuvos vietovėse.

Tapti Europos Parlamento nariais siekia net 319 kandidatų iš 15 sąrašų. Specialioje platformoje www.zinaukarenku.lt rinkėjai ras informaciją apie kandidatus ir galės juos nesunkiai palyginti pagal tokius rodiklius kaip pajamos, turtas, mokamos užsienio kalbos. Taip pat klausimą bus galima užduoti pasirinktam kandidatų skaičiui: vienam, keliems ar visiems vienu metu. Platformos naudotojai matys, kurie kandidatai į klausimus atsako aktyviausiai, o kurie – nelinkę bendrauti.

Debatus savo mieste galite rasti www.zinaukarenku.lt arba https://www.facebook.com/zinaukarenku/events. Vilniuje, Lukiškių kalėjime gegužės 28 d. 18.00 val. įvyks ir partijų lyderių debatai. Debatus taip pat galima tiesiogiai stebėti „Žinau, ką renku“ socialiniuose tinkluose ir portalo LRT.lt mediatekoje.

Kaip ir per kiekvienus rinkimus, atsakyti į klausimus platformoje bei dalyvauti debatuose kviečiami visi sąrašai ir jų keliami kandidatai. Kandidatams suteikiamos vienodos sąlygos reikšti idėjas, o rinkėjai gali palyginti ir išsirinkti sau tinkamiausią iš visų.

Visi atsakymai į klausimus platformoje bei debatų įrašas išliks pasiekiami ir po rinkimų, tad visuomenė galės pasitikrinti, kaip to, kas buvo pasakyta prieš rinkimus, laikomasi jiems pasibaigus.

„Kėdainių mugės” ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje bei „Žinau, ką renku” inf.

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Algimantas Barzdžius)