Lapkričio 17 d. 15 val. M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje bus rodomas filmas „Traumos išmintis“. Po peržiūros vyks diskusija. Filmas įgarsintas lietuvių kalba.

Trauma – tai nematoma jėga, kuri formuoja mūsų gyvenimus. Ji lemia mūsų gyvenimo būdą, tai, kaip mes mylime ir kaip suvokiame pasaulį. Tai – giliausių mūsų žaizdų šaknys.

Filmo autorius Gabor Mate yra vengrų kilmės kanadiečių psichologas, gydytojas ir rašytojas. G. Mate teigia, kad per 30 metų darbo medicinos praktikoje bei su priklausomybių gydymu atrado, kad dėl mūsų sielvarto, psichinių bei fizinių ligų iš esmės yra kaltos vidinės traumos. Ir traumose slypi išmintis: jei mes suprantame, kad mūsų atsakas į vidines žaizdas bei jų paliktus pėdsakus nesame tikrieji mes ir jog galime gydyti savo žaizdas ir taip tapti savimi.

Filmo autorius pateikia mums naują viziją: apie traumą informuota visuomenė, kurioje tėvai, mokytojai, gydytojai, politikai ir teisininkai nesirūpina elgesio taisymu, diagnozių nustatymu, simptomų slopinimu ir teisimu, bet siekia suprasti, iš kur kyla nerimą keliantis elgesys ir ligos sužeistoje žmogaus sieloje.

Po šio filmo geriau suprasite: kaip Jūs augote, ką Jums perdavė tėvai, kodėl estate būtent toks ir ką perduosite savo vaikams.

Filmą jau peržiūrėjo daugiau nei 6 000 000 žmonių iš 230 šalių.

Registracija į filmo peržiūrą ir diskusiją: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRl2cxVIx7B_hDKkUokZTchIqCXxqvGC3OzpQRdX194dqW5A/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Parengta pagal Kėdainių visuomenės sveikatos biuro inf.