Kėdainiuose gyventi taps dar saugiau, rajono savivaldybė investuoja į naujų vaizdo stebėjimo kamerų įrengimą. Taip pat kameros bus įrengtos prie visų įvažiavimų į miestą, jomis bus fiksuojami visi įvažiuojantys bei išvažiuojantys automobiliai. Ši sistema ne tik padidins visuomenės saugumą, atliks prevencinę funkciją, bet ir padės policijai išsiaiškinti jau įvykdytus nusikaltimus.

Investuojama į visuomenės saugumą

Jau netrukus, gruodžio mėnesį Kėdainiuose bus sumontuotos naujos, aukštos raiškos vaizdo stebėjimo kameros. Jas sumontuos bei prižiūrės rajono savivaldybės paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi, optimaliausią kainos ir kokybės santykį pasiūliusi akcinė bendrovė „Telia“.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, sprendimas padvigubinti vaizdo stebėjimo kamerų skaičių, jomis „užtverti“ visus įvažiavimus į miestą, tai siekis dar labiau padidinti visuomenės saugumą.

Šiuo metu jau veikia 11 vaizdo stebėjimo kamerų, kurių fiksuojami vaizdai transliuojami į miesto seniūnijoje esantį pultą, o įrašai – ilgai saugomi.
Bendra spalio pradžioje pasirašytos sutarties su bendrove „Telia“ kaina – 120,6 tūkst. eurų.

Vietas naujoms kameroms parinko kartu su policija

„Sprendimas padvigubinti vaizdo stebėjimo kamerų skaičių, jomis „užtverti“ visus įvažiavimus į miestą, tai siekis dar labiau padidinti visuomenės saugumą. Vietos, kuriose bus montuojamos naujosios kameros, parinktos glaudžiai bendradarbiaujant su policijos pareigūnais. Tai buvo ilgas procesas, ne kartą vykome į vietą, vertinome kampus, kad naujos kameros galėtų veikti kiek galima efektyviau“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.

Savivaldybės atstovai pasistengė, jog naujosios vaizdo stebėjimo kameros atitiktų aukštus šiuolaikinius standartus. Numatyta, kad jos privalo veikti dvigubu – dienos ir nakties režimu, fiksuoti ne tik vaizdą, bet ir garsą, operatorius nuotoliniu būdu kameras turi valdyti tiek horizontaliai, tiek ir vertikaliai ir t.t.

Naujų kamerų, kurios pradės veikti jau gruodžio mėnesį, fiksuojami vaizdai bus transliuojami į miesto seniūnijoje veikiantį stebėjimo pultą. Dvigubai praplečiant kamerų skaičių taip pat perkami ir nauji įrenginiai, kuriuose saugomi vaizdo įrašai.

Vienas keliamų reikalavimų – intelektuali judesio aptikimo funkcija. Kamerų pirkimo sąlygose nurodyta, kad jos turi gebėti atskirti nuolatos judančius foninius objektus, tokius, kaip medžių šakas nuo tikro judesio. Kai kurios kameros bus montuojamos ant pastatų, kitos – ant jau esančių elektros stulpų. Kitose vietoje joms bus specialiai įrengiami nauji stovai.

Vaizdą stebės Viešosios tvarkos skyrius

Naujų kamerų, kurios pradės veikti jau gruodžio mėnesį, fiksuojami vaizdai bus transliuojami į miesto seniūnijoje veikiantį stebėjimo pultą. Dvigubai praplečiant kamerų skaičių taip pat perkami ir nauji įrenginiai, kuriuose saugomi vaizdo įrašai.

Kėdainių miesto seniūnijos darbuotojai, kurie šiuo metu „gyvai“ stebi vaizdo kamerų transliacijas, artimiausiu metu bus įdarbinti naujai kuriamame Viešosios tvarkos skyriuje. Pasak savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo E. Grigaičio, jų darbo vieta liks nepakitusi – stebėjimo pultas ir toliau veiks seniūnijos patalpose.


Vietos, kuriose bus sumontuotos naujos kameros:

J. Basanavičiaus ir Didžiosios gatvės sankryža, Šviesioji gimnazija;

Gegučių g., prie 15-ojo namo;

Didžiosios ir Č. Milošo gatvių sankryža, pėsčiųjų tilto prieigos;

J. Basanavičiaus g., vidinis savivaldybės kiemas;

Chemikų g., prie 20-ojo namo;

Josvainių g., prie 80-ojo namo,

Gedimino ir Senojo kelio gatvių sankryža;

Kauno g. prie miesto kapinių;

J. Basanavičiaus, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryža;

J. Basanavičiaus, Šėtos gatvių sankryža, prie degalinės;

J. Basanavičiaus g. 103, prie degalinės;

One Response

  1. Deividas

    11 kamerų: 120,6 tūkst. eurų.
    Va, kaip leidžiami pinigai:)
    Kažin kiek gavo atkato iš TELIOS?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.