Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad per praėjusią parą, liepos 19-ąją, Kėdainiuose nustatyti dar du užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Kėdainiečiai susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos (liepos 17 ir 18 d. patvirtinti atvejai). Nepatvirtintais duomenimis, tai trečiojo užsikrėtusiojo šeimos narys, tad koronaviruso infekcija išplito į dar vieną šeimą.

Kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 d., Panevėžyje.

Per pastarąsias penkias dienas, nuo liepos 16 d. iki liepos 20 d. 10 val. ryto rajone patvirtinti septyni COVID-19 atvejai.

Per savaitgalį visoje Lietuvoje patvirtinti 32 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

Savo ruožtu, bendrovė „Lifosa“, kurios sieros rūgšties cecho darbuotojui liepos 17 d. buvo patvirtintas koronavirusas, organizuoja cecho ir artimą sąlytį turėjusių darbuotojų tyrimus dėl koronaviruso bendrovės lėšomis.

Kaip informavo AB „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistė Indrė Mažeikienė, atliekant darbuotojų tyrimus, pirmadienį, liepos 20 d., nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis. Patvirtinta, kad COVID-19 užsikrėtė sieros rūgšties cecho darbuotojas. Šiuo metu jis yra saviizoliacijoje.

Užsikrėtimas nustatytas vykdant koronaviruso tyrimus 95-iems bendrovės darbuotojams. Tyrimus inicijavo bendrovė, praėjusį penktadienį, liepos 17 d., gavusi sveikatos priežiūros įstaigų informaciją, kad įmonės sieros rūgšties cecho darbuotojui buvo patvirtintas užsikrėtimas ir susirgimas koronavirusu. Tyrimus atlieka į bendrovę atvykę Kauno mobilaus koronaviruso patikros punkto darbuotojai.

„Tęsiame prevencinius tyrimus ir imamės kitų priemonių bendrovės darbuotojams ir Kėdainių miesto gyventojams apsaugoti bei infekcijos plitimui sustabdyti. Bendradarbiaujame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, ir apie rezultatus operatyviai informuosime visuomenę“, – teigia Jonas Dastikas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Pasak jo, sieros rūgšties cechas ir kitos bendrovės patalpos yra reguliariai dezinfekuojamos. Sugriežtinta patekimo į įmonės teritoriją tvarka. Dar nuo koronaviruso protrūkio pradžios visi darbuotojai yra aprūpinti apsaugos priemonėmis. Bendrovės vadovybė nurodė darbuotojams jomis naudotis ir likti itin budriems.

Bendrovėje ribojami tiesioginiai darbuotojų tarpusavio kontaktai, pasitarimus ir susirinkimus įmonės vadovybė nurodė organizuoti nuotoliniu būdu arba juos atšaukti. Bendrovės valgykla maistą tiekia tik išsinešti.

Papildyta: Liepos 20-osios 17 val., NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė patikslino, kad informacija apie su Panevėžiu susijusį atvejį klaidingai pateko į mūsų rajono statistiką.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.