Kėdainiuose jau apsigyveno pirmosios šeimos iš Ukrainos. Viena iš jų atvyko savaitės pradžioje, kitos trys – savaitės pabaigoje. Apsigyventi konkrečiose savivaldybėse žmonės gali po to, kai Alytuje užregistruoja savo atvykimą.

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybė, būstus ukrainiečiams pasiūlė virš 40 Kėdainių miesto ir rajono gyventojų. Dar dalis būstų pasiūlyta per iniciatyvą „Stiprūs kartu“.

Vieni atvykstantieji Kėdainius pasiekia per platformą „Stip­rūs kartu“ (čia Lietuvos žmonės patys registruoja galimas suteikti apgyvendinimo vietas), kiti prieglobsčio jau teiraujasi Kėdainių rajono savivaldybėje.

Be kėdainiečių pasiūlytų būstų karo pabėgėliams yra paruoštos vietos Paramos šeimai centre, Kėdainių bendruomenės socialiniame centre, „Spindulio“ mokykloje, situacija dėl apgyvendinimo aptarta su viešbučių, kaimo turizmo sodybų šeimininkais.

Jeigu jūsų artimieji, partneriai ar bičiuliai planuoja atvykti arba jau vyksta į Lietuvą ir ieško, kur apsigyventi Kėdainiuose, susisiekite su šiais žmonėmis:

Vladas Rimkus, vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai: (8 347) 69503, 8 607 33167, vladas.rimkus@kedainiai.lt ir Janina Ladygienė, vyr. specialistė mobilizacijai ir civilinei saugai: (8 347) 69588, 8 645 04643, janina.ladygiene@kedainiai.lt

Šie atsakingi specialistai vis dar renka informaciją, kas gali suteikti gyvenamąją vietą atvykstantiems ukrainiečiams, o taip pat laukia žinių, kam bus reikalingas apgyvendinimas.

Atvykę į Lietuvos teritoriją, visų pirma žmonės turi vykti į registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus), ir tik tada – į savivaldybes.

„Kėdainių mugės“ ir Kėdainių r. savivaldybės inf.

Panašios naujienos