Gavus bendrovės „Kėdainių vandenys“ pranešimą informuojame gyventojus, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos cheminių tyrimų skyriaus (Vilnius) Kėdainių miesto vandenvietės cheminių tyrimų protokolo duomenimis,  vandens mėginyje rasta didesnė  nei leistina 1,71 mikrogramo gyvsidabrio norma.  


Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ leidžiama iki 1,0 µg/l. 

Šiandien išvežtas vanduo tyrimams net iš 7  vandens gręžinių, iš kurių gyventojams tiekiamas vanduo į dvi Lietuvos laboratorijas pakartotiniams ir papildomiems tyrimams. 

Kol nebus gauti atsakymai apie vandens tyrimų rezultatus  iš šių laboratorijų,  vandentiekio tiekiamo geriamojo vandens Kėdainių mieste negalima naudoti maistui ruošti, išimtinai tiekiamą vandenį galima naudoti tik buitinėms reikmėms. 

Teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai nustačius, kad geriamojo vandens tiekimas ir vartojimas kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei, nedelsiant informuosime geriamojo vandens vartotojus.

Šiuo metu Teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba geriamojo vandens tiekimo nėra uždraudusi ar apribojusi. 

Ankstesniuose tyrimuose gyvsidabrio kiekio viršijimo nebuvo nustatyta.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.