Šiandien, Šv. Juozapo bažnyčios šventoriuje buvo juntamas šventinis šurmulys. Kėdainių rajono ugniagesiai gelbėtojai šioje šventovėje minėjo savo profesinę šventę – ugniagesių globėjo Šv. Florijono dieną.

Šventės metu buvo ne tik apdovanoti labiausiai tais metais pasižymėję ugniagesiai gelbėtojai, bet ir paprasti žmonės, kurie pamatę nelaimingą atsitikimą – gaisrą ar avariją – nepuolė panikuoti, tačiau suteikė pagalbą, dėl ko buvo išgelbėtas ne tik žmogaus nuosavybė, bet ir didžiausias turtas – gyvybė.

Darbas – ypatingai prasmingas 

Į šventę bažnyčioje susirinko Kėdainių rajono ugniagesiai: valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, savivaldybės tarnybos gaisrininkai, ugniagesiai savanoriai, inspektoriai bei pareigūnai, jau baigę savo tarnybą. Šventėje dalyvavo ir rajono vadovas.

Andrius Eidimtas, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, negailėjo padėkos žodžių pareigūnams, kasdien rizikuojantiems savo gyvybe, kad išgelbėtų kito žmogaus turtą ar gyvybę.

„Tas kelias, kurį pasirinkome ir kuriuo einame, mums yra labai svarbus. Jis yra sudėtingas, pasiaukojimas ir sunkus darbas yra neišvengiama mūsų kasdiena. Tačiau visa tai yra prasminga, atsakinga, todėl kartu augame kaip asmenybės, kaip komanda. Linkiu visiems kolegoms gražios šventės bei stiprybės ir toliau dirbti žmonių labui“, – kalbėjo A. Eidimtas.

Prieš Šv. Mišias, kun. – klebonas dekanas Norbertas Martinkus pašventino Pramonės ugniagesių komandos naujai gautą gaisrinį automobilį.

Dėkota už nepriekaištingą darbą

Dvi padėkos už nepriekaištingai atliekamas pareigas buvo įteiktos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams: vidaus tarnybos puskarininkiui Edvinui Rakauskui ir vidaus tarnybos vyresniajam puskarininkiui Aivarui Pupkevičiui. Pastarasis praėjusiais metais iš ugnies apimtos patalpos išgelbėjo žmogų.

Taip pat buvo apdovanota ir visa ugniagesių II pamainos komanda: vyrai, veikdami kaip komanda, padėjo evakuotis daugiabučio namo gyventojams ir pareigūnų dėka nė vienas namo gyventojas stipriai nenukentėjo. Pagerbti tuo metu budėję ir ryžtingai veikę Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vidaus tarnybos puskarininkis Kęstutis Brazauskas, vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis Saulius Grabauskas, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Povilas Ivaškevičius, vidaus tarnybos puskarininkis Gintautas Jašmantas, vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis Vidmantas Kupčiūnas, vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Tomas Pakštys, vidaus tarnybos puskarininkis Paulius Šedovas ir vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Tadas Vinciūnas.

Vėliau, ateinančią savaitę Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“ bus apdovanotas ir šios pamainos vadas, vyresnysis leitenantas Gintaras Grunskis. Šis apdovanojimas – vienas aukščiausių šios tarnybos apdovanojimų.

„Mes už jus!“

Ugniagesiai savo profesinės šventės metu pasveikino ir  žmones, kurie prie ugniagesių darbo prisideda ir padeda netikėčiausiu būdu. Todėl viršininkas A. Eidimtas padėką įteikė greitosios medicinos pagalbos darbuotojai Robertai Barisnevičienei, kuri atsitiktinai, ne darbo metu kelyje pastebėjo įvykusią avariją ir suteikė pirmąją medicinos pagalbą.

Padėkos įteiktos ir paprastiems žmonėms, kurių pilietiški ir nesavanaudiški poelgiai padėjo išgelbėti kitų žmonių turtą ir net gyvybę. Padėkos raštus ir dovanas už pilietišką poelgį bei drąsą gesinant gaisrą meras Valentinas Tamulis įteikė Daliai Adaškevičiūtei,  Irenai Kornaušenkovienei ir Jūratei Skorupskienei.

Buvo pasveikinti ir jaunieji kraštiečiai – Šv. Florijono dienos proga mokiniams buvo organizuotas atvirukų ir palinkėjimų konkursas, kurio nugalėtojai tądien buvo apdovanoti. Vienas penktokas ugniagesiams palinkėjo: „Sveikinu Jus visus su ugniagesių diena, linkiu išgelbėti daugiau žmonių, numalšinti daugiau gaisrų. Būkite sveiki ir laimingi. Sveikinu su ugniagesių diena – mes už jus, mes už jus!“

Kviečia į atvirų durų renginius

Ugniagesiai savo profesinės dienos proga negailėjo vienas kitam sveikinimo kalbų bei padėkų. Gausiais aplodismentais kolegų pasveikinti bei apdovanoti už gerą tarnybą valstybinės priešgaisrinės tarnybos bei savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai, inspektoriai, o taip pat ir tarnybos nestatutiniai darbuotojai. Padėkota už ilgametį darbą ir inspektoriui Gintui Dirdai, kuris netrukus paliks tarnybą Kėdainiuose.

Vėliau ugniagesių kolegoms, miestiečiams bei svečiams buvo surengta atvirų durų diena, kuomet kiekvienas norintis galėjo apsilankyti priešgaisrinėje tarnyboje ir iš arti susipažinti su pareigūnų darbo vieta, naudojama technika bei įrankiais, galėjo pabendrauti su pareigūnais. Nespėjusieji to padaryti, tai galės gegužės mėnesį – visą šį laiką, iš anksto susitarus, bus galima apsilankyti Kėdainių gaisrinėje.

[tribulant_slideshow gallery_id=“459″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.