Rugpjūtį Kėdainiuose įvyks Lietuvos dviračių žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas.

Kėdainiuose viešėjęs Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Stasys Petrauskas pasirašė trišalę partnerystės sutartį tarp savivaldybės, dviračių federacijos ir dviračių sporto klubo „VeloRatai“ (Kėdainiai) dėl šių metų rugpjūčio 7 dieną Lietuvos dviračių žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionato organizavimo mūsų mieste.

Kėdainiai patrauklūs dviračių lenktynėms

Generalinis federacijos sekretorius S. Petrauskas džiaugėsi, jog graži išankstinė idėja Kėdainiuose surengti dviračių sporto šventę virto realybe. „Mes, Kėdainių miestą kaip itin patrauklią vietą dviračių sporto varžyboms tiek dėl unikalaus senamiesčio, tiek patogios miesto geografinės padėties, matėme jau seniai, o, kaip vėliau paaiškėjo, ir vietos dviračių sporto entuziastų galvose jau seniai kirbėjo mintis surengti dviračių varžybas mieste. Tad beliko tik sudėlioti detales, ko reiktų ir ką šalys turėtų padaryti, jog Lietuvos kriteriumo čempionatas įvyktų būtent Kėdainiuose“, – kalbėjo federacijos sekretorius.

Lenktynės vyks senamiestyje

Vizito metu LDSF ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo būsimą kriteriumo trasą, išgirdo, kuo išsiskiria Kėdainių miesto senamiestis.

„Smagu, jog dviratininkai turės galimybę ne tik lenktyniauti, bet ir dalyvaudami lenktynėse prisiliesti prie gyvos istorijos: dalį trasos pravažiuoti XVI amžių menančiu akmeniniu grindiniu, kurio dalis į Lietuvą atvežė škotų pirkliai, o žiūrovai – grožėtis senamiesčiu ir patogiai stebėti lenktyniaujančius dviratininkus, įsikurdami šalia trasos lauko kavinėse ar nuostabioje centrinėje aikštėje lenktynių pramogų zonoje. Viliamės, jog mūsų parinkta trasa tikrai patiks tiek dviratininkams profesionalams, tiek mėgėjams, kurie taip pat turės galimybę startuoti“, – pasakojo S. Petrauskas.

Pagal Kėdainių r. savivaldybės informaciją

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos