Svarbiausiame Europos architektūros konkurse tarp geriausių kūrėjų skamba ir lietuviški vardai. Vienas konkursui pristatytų objektų – Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tiltas.

Šio nestandartinio tilto, kurį pamėgo kėdainiečiai, o į jį atvažiuoja pažiūrėti ir kitų rajonų gyventojai, architektas – prof. Jurgis Rimvydas Palys, žymus Lietuvos architektas, urbanistas ir paminklosaugininkas, auksinio Architektūros riterio ordino kavalierius. Bendraautorė – architektė Ieva Palytė-Veilandienė.

Kas dvejus metus organizuojamuose prestižiniuose „Mies van der Rohe“ apdovanojimuose 2021 metais iš 400 galimų nominacijų net keturiolika suteikta Lietuvos architektų darbams.

Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai „Mies van der Rohe“ neretai prilyginami architektūros oskarams. Tai pripažįsta ir Architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, kuri tikina: „Architektams tai neabejotinai svarbiausias renginys, kaskart su nekantrumu jo laukiame.“

Nominacijas į šį apdovanojimą buvo kviečiami teikti pripažinti Europos šalių ekspertai ir ekspertinės organizacijos – skirtingų šalių architektų sąjungos, universitetai, kitos patvirtintos organizacijos, jungiančios nepriklausomus kritikus, architektūros kūrėjus.

Kas antrus metus vykstančiame konkurse dalyvauti gali per pastaruosius porą metų realizuoti projektai, šiemet tokių iš Lietuvos atrinkta net 14, visi jie pateko į geriausiųjų 400-uką.

Vėlesniame etape iš jų bus atrinkta keturiasdešimt, kurių darbai atsidurs prestižiniame leidinyje, galiausiai dėl pagrindinio prizo varžysis penki geriausi Europos kūrėjai.

„Patekti tarp 400 geriausių Europoje – nėra lengva, kiekvienoje šalyje būtų galima atrinkti po 100 įdomių architektūros objektų, todėl vien pakliūti į komisijos nominuotų sąrašą – labai stipru“, – sakė R. Leitanaitė.

Šiais metais Lietuvai tarptautiniame konkurse atstovausiančius projektus atrinko Lietuvos architektų sąjunga ir du nepriklausomi ekspertai.

Parengta pagal https://sa.lt/ informaciją

(Algimanto Barzdžiaus ir Aušros Malinauskienės nuotr.)

Plačiau apie tai skaitykite artimiausiame laikraščio „Kėdainių mugė“ numeryje.Panašios naujienos

5 Responses

 1. Tikrai

  vertas apdovanojimo Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tiltas. Reto grožio.
  Tiltas-ne tik statinys, sujungiantis du upės krantus. Tiltas-tai neįtikėtinų žmogaus galimybių kurti pavyzdys. Ačiū architektui. Kėdainiai tikrai turi kuo didžiuotis.

  Atsakyti
 2. Karolis

  Tai tik tokio skystumo atsakas į straipsnį, kur tas tiltas sulygintas su žeme? Tik tiek? Patys neišstenėjot nei sakinio… MUge, kada nustosit būt paskutiniai nevykėliai…

  Atsakyti
  • Algirdas

   Būkime tikslūs, pėsčiųjų Nevėžio tiltas su žeme nesulygintas, pasakyta, kad ne vietoje pastatytas. I

   Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.