Beveik 20 pastarųjų metų besiglaudę įvairiose patalpose, Kėdainių Povilo Lukšio šaulių 205-osios kuopos nariai pagaliau turi savas patalpas, kuriose galės rinktis ir bendrauti. Skongalio gatvėje (buvusiame “Vaivorykštės” vaikų darželyje) esančiame pastate kuopai patalpas skyrė Kėdainių rajono savivaldybė.

„Šiandien esu labai laiminga, galėdama šaulius bei svečius pakviesti į įkurtuves. Šių patalpų mums labai reikėjo. Ypač – mūsų jaunimui“, – sakė kuopos vadė Kristina Župerkienė.

Patalpos buvo be patogumų

Pasak pašnekovės, kuopos nariai pastaruosius kelis dešimtmečius glaudėsi pastate, kuriame ne tik nebuvo šilumos, bet ir vandens…

Kėdainių P. Lukšio 205-osios šaulių kuopos įkurtuvėse – kuopos vadė Kristina Župerkienė, rajono meras Saulius Grinkevičius bei Šv. Jurgio parapijos klebonas – kun. Artūras Stanevičius.

„Lig šiol, dvidešimt ir daugiau metų šauliai glaudėsi Didžiojoje gatvėje, sename buvusiame teisme. Ten patalpos buvo tragiškos – nebuvo nei šilumos, nei patogumų, jokių komunikacijų. Buvo tik elektra įvesta. Žiemą rinkdavomės ir būdavome su paltais. Iš anų patalpų persikrausčius čia, dabar sąlygos yra labai geros. Džiugiausia tai, kad nuo šiol mūsų jaunimas turi kur rinktis, nes anksčiau mūsų jaunieji šauliai, neturėdami kur rinktis, susitikdavo Šviesiojoje gimnazijoje. O dabar gali rinktis čia kada nori. Antrame aukšte yra bendra didelė salė, kurioje jaunimas gali taip pat rinktis į užsiėmimus“, – pažymėjo K. Župerkienė.

Jaunimas – labai aktyvus

Vyriausieji šauliai renkasi vos kartą per mėnesį, jaunieji renkasi kone kasdien. „Šiuo metu turime apie 30 jaunųjų šaulių, kurių gretos kasmet vis pilnėja. Šiemet atėjo daug jaunų žmonių, labai daug merginų. Turime vieną būrį vidutinio amžiaus šaulių. Tačiau jie yra dirbantys, nuolat būna pratybose, todėl juos matome kiek rečiau. Senjorų taip pat turime. Galų gale šauliu juk būnama iki pat mirties“, – sakė K. Župerkienė.

Šauliai aktyviai dalyvauja visose valstybinėse šventėse, religinėse šventėse. „Jaunimas labai aktyviai savo veiklą pristato mokyklose, darželiuose. Einame visur, kur tik esame kviečiami“, – minėjo kuopos vadė.